Már ötféle oltóanyag áll rendelkezésre Magyarországon

 

 Megérkezett az első vakcinaszállítmány Kínából, ezzel már ötféle oltóanyag áll rendelkezésre Magyarországon - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az operatív törzs nevében a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs keddi, online sajtótájékoztatóján.

 

Galgóczi Ágnes elmondta, a kedden érkezett 550 ezer adag oltóanyag 275 ezer ember oltására elég. Ezzel a készítménnyel akkor kezdődhetnek meg az oltások, ha a Nemzeti Népegészségügyi Központ elvégzi a szükséges vizsgálatokat és az oltóanyag felhasználására engedélyt ad.

 

    A kínai vakcinával a háziorvosi körzetekben "találkozhatnak" az oltandók - tette hozzá.

 

    Ezzel a vakcinával együtt már öt típusú oltóanyag van Magyarországon. 

   A héten két ütemben jön a Pfizer/BioNTech 102 960 adag oltóanyag-szállítmánya: az első már kedden megérkezett a kórházi oltópontokra, a többit szerdára várják.

    Galgóczi Ágnes szólt arról, hogy az e heti oltási terv szerint a regisztrált legidősebbek oltása az oltópontokon a Pfizer- és a Szputnyik, a 60 év alatti regisztrált krónikus betegek oltása a háziorvosoknak biztosított AstraZeneca-vakcinával folytatódik.

 

    Az osztályvezető azt kérte, az oltóanyagokról csak megbízható forrásokból tájékozódjanak, és éljenek a védőoltás lehetőségével.

    A védőoltás beadását kérdőív kitöltése és az oltásra érkező fizikális vizsgálata előzi meg. Az oltandónak minden, az oltást esetlegesen befolyásoló körülményről tájékoztatnia kell az oltóorvost.

    

    Az osztályvezető köszönetet mondott a háziorvosoknak az oltási programban való részvételért. 

 

MAGAZIN

Kidöntött két villanyoszlopot egy autó Kaposváron

A 67-es főúton történt a baleset.

Embert gázolt a vonat Taszárnál

A tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.

Közel félszáz motoros vett részt a kaposvári szezonnyitó tréningen

A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából Kaposváron közel félszáz motoros vett részt a tavaszi motoros vezetéstechnikai tréningen.

Tűz segesden, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén

Tizenegyszer volt szükség a somogyi tűzoltók beavatkozására. Kilenc tűzesethez és két műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

A balatonmáriafürdői Florida Fagyizó nyerte a Balaton Fagylaltja 2026 versenyt

Balatonmáriafürdő újabb rangos szakmai elismeréssel gazdagodott: a 2026-os Balaton Fagylaltja verseny győztese a Florida Fagyizó lett.

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Állásajánlatok Kaposváron