Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

A 2020. szeptember 26-ra tervezett Ostrea peregrina 5. – Élet a középkorban és az azt követő Éjszaka a múzeumban című rendezvényeket a járványhelyzetre való tekintettel nem tudják megtartani a Rippl-Rónai Múzeumban.
Bár idén kénytelenek megszakítani a hagyományt, azonban jövőre mindenkit várnak sok szeretettel a középkori hagyományőrző fesztiválra. Addig is régi és új kiállításaikat ajánlják látogatóik figyelmébe.
![]() Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepénKedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.
|
![]() Lakástűz Kaposváron, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban17 esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Nyolc tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.
|
![]() Veteránautók a Kaposvári NagypiaconA Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.
|
![]() Árokba hajtott egy autó Siófok-Sóstónál a 7-es főútonSiófok-Sóstónál, a főút 104-es kilométeréhez riasztották a tűzoltókat.
|
![]() Balesetek Somogyban csütörtökönLetért az útról és az árokba borult egy személyautó csütörtök délután Mernyén, a Dózsa György utcában.
|
![]() Siófoki csapat nyerte a Tűzoltó Műszaki MentőversenytEgerben rendezte meg április 8-9 én a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az V. Országos Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt, amelyen a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság egy-egy csapattal vett részt.
|