Majdnem 220-szal repesztett a 67-esen

Jó idő volt a hétvégén így Somogy megyében is rengeteg  autós vette az irányt a Balaton felé.

 

Ezúttal is sokan választották a 67-es utat,  mivel a  Kaposvár és Somogytúr közötti szakaszának új nyomvonala kikerüli a településeket, így aztán sokkal gyorsabban lehet itt haladni mint korábban. Sokaknak azonban még ez sem elég, és nyaktörtő iramban száguldoznak az úton ezzel nem csak magukat hanem másokat is veszélybe sodorva.

 

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 2020. augusztus 14-én és 16-án 16, a megengedett legnagyobb sebességet túllépő autóvezetőről készítettek felvételeket. Volt, aki a 110 km/h helyett 191 km/h-val közlekedett, ő 90000 forint pénzbírságot és 6 büntetőpontot kapott, a 214 km/h-val hajtó sofőr büntetése 200000 forint közigazgatási bírság és 8 büntetőpont lett.

 

A közlekedési balesetek egyik legfőbb oka a gyorshajtás, a járművezetők nem csak saját, de mások testi épségét is veszélyeztetik, ezért a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai ezen az útvonalon - is - kiemelt figyelmet fordítanak a gyorshajtók kiszűrésére.

MAGAZIN

Kaposfest 2026: Hat napon át világszínvonalú koncertek Kaposváron

Augusztus 9. és 14. között ismét Kaposvárra figyel a komolyzenei világ.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be Kaposváron – Mutatjuk, mely cégek csatlakoztak

A rendkívüli energiahelyzet miatt egyre több kaposvári vállalkozás és országos üzletlánc vezet be energiatakarékossági intézkedéseket.

Kaposváron nincs vízhiány, két új kutat fúrnak a vízbiztonság érdekében

A tartós hőség és az ország több részén tapasztalható vízellátási problémák ellenére Kaposváron továbbra is biztosított az ivóvízellátás.

Kaposváron, Nemesdéden és Lábodon is pusztított a tűz a hétvégén

Tizenkettő tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez riasztották a tűzoltókat az elmúlt hétvégén.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteket

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban.

Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programok

A fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.

Állásajánlatok Kaposváron