
A Kárpát-medencébe kedden délelőtt viharos széllel betörő erős hidegfront nyomán komoly károk keletkeztek Somogy megyében is.
A helyenként 100 km/h-s sebességet is megközelítő széllökések fákat döntöttek ki, ágakat szakítottak le, megbontották házak tetőszerkezetét. Különösen sok káresemény történt Somogy megye északi részén, azon belül is Marcali térségében. A mai nap során már több mint húsz esetben kellett a tűzoltóknak beavatkozniuk viharkároknál. Várhatóan az időjárás a következő napokban sem lesz kegyes hozzánk. Az Országos Meteorológiai Szolgálat holnapra is fenntartja a megyére kiadott másodfokú figyelmeztetését az erős széllökések miatt. Kérjük a közlekedőket, hogy a szokásosnál is figyelmesebben vegyenek részt a közlekedésben, és legyenek türelemmel a műszaki mentések ideje alatt.
Információink szerint a Jutai úton kidőlt egy fa a Sávháznál pedig egy ablak eset rá egy autóra.

![]() Hőségriadó: a kánikula a volán mögött is komoly veszélyt jelentNemcsak a szervezetet, hanem a vezetési képességeket is próbára teszi a közelgő hőségriadó. |
![]() Egy hőlégballon már levegőbe emelkedett Kaposvár felett szerdánKülönleges látvány fogadta szerda reggel a korán kelőket Kaposváron: a Rippl-Rónai Kupa egyik női versenyzője, Mayerhofer Doris egyéni edzőrepülést hajtott végre a Klebelsberg Kollégium közeléből.
|
![]() Hőlégballon ihlette édességekkel készülnek a Rippl-Rónai Kupára KaposváronA Rippl-Rónai Kupa idején nemcsak az égboltot színesítik majd a ballonok, hanem a desszertpultokban is megjelenik a rendezvény hangulata.
|
![]() Magyarország lehet Közép-Európa legforróbb pontja az új hőhullámbanNéhány napos átmeneti felfrissülés után újabb hosszan tartó hőhullám érkezik Magyarországra, és az előrejelzések szerint Közép-Európában nálunk lehet a legmelegebb.
|
![]() 133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a BalatononA Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,
|
![]() Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén SomogybanÖsszesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.
|
![]() Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrátTörténelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.
|
![]() Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és FonyódonA rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.
|
![]() A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-énJúlius 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban. |