74 gyermek neve került fel az Életfára

 

Újabb 74 levél került fel az Életfára, a Városliget és Kaposvár egyik legfontosabb szimbólumára.

A program 13 éve indult, ez idő alatt már csaknem 5000 kaposvári gyermek neve került fel a fák ágaira.  Az első szeptemberi ünnepségen a 2018 májusa és 2018 júliusa között született gyermekeket köszöntötték.

 – A szülők a legfőbb szövetségeseink abban, hogy megállítsuk a népességfogyást és gyarapítsuk Kaposvár lakosságát. Összetartozunk, együtt el tudjuk érni ezt a célt – emelte ki Szita Károly, aki megjegyezte: közös ünnepe ez a városnak, és megköszönte a szülőknek, hogy megajándékozták Kaposvárt gyermekeikkel. 

 

Az emléklapokat – rajtuk a fára került levél bronzmásolatával – szokás szerint Szita Károly polgármester adta át. Az első életfákat már 17 éve, hogy elültették. Ezt követően állították az első bronz Életfát, a rajtuk szereplő gyermekek közül többen ma már 13-14 évesek. A második Életfára felkerült első levélkék névadói közül többen pedig már 8 évesek.

Az életfára a Kaposvárra született gyermekek nevével és születési dátumával ellátott levélkék kerülnek fel, valamint azoké, akik ugyan más városban látták meg a napvilágot, de már állandó kaposvári lakosok. 

Az első fát 2006-ban állították, a 2011-ben állított második Életfa is hamarosan be fog telni, mivel ezen 3600 gyermek neve fér el, és már meghaladja a 2800-at. Amint elfogynak a helyek az ágakon újabbat fog állítani a város.

Az eseményről készített fotók megtekinthetők a facebook.com/kaposvarieletfa oldalon.

MAGAZIN

Kimerül Sup-ost mentettek a Balatonból

A férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.

Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségben

A Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a MÁV-csoport a hőség miatt

A tartós hőhullám és az országos villamosenergia-rendszer fokozott terhelése miatt átmeneti energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a MÁV-csoport.

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás – mutatjuk mire kell figyelni

A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.

Termelői piacok Somogyban a hétvégén – Mutatjuk, hová érdemes ellátogatni

Ha szereted a friss, helyi termékeket, a házi sajtokat, mézeket, lekvárokat vagy a közvetlenül a termelőktől származó zöldségeket és gyümölcsöket, akkor érdemes felkeresni valamelyik somogyi termelői piacot a hétvégén.

Falunapok és ingyenes fesztiválok Somogyban - mutatjuk a programokat

Augusztus első hétvégéjén egymást érik a falunapok, gasztronómiai rendezvények és ingyenes fesztiválok Somogy vármegyében.

Állásajánlatok Kaposváron