Figyelmeztető előrejelzés Somogy megye területére is csütörtök éjfélig

 

Nagy mennyiségű csapadék és viharos szél várható

Az intenzív csapadék az esti órákban a Dél-Dunántúl fölé helyeződik, itt további 10-20 milliméter hullhat. A magasabb dombvidékeken és a Mecsekben havas eső, majd hó is valószínű, és néhány centis vizes hóréteg képződhet reggelig. Csütörtökön jelentős mennyiségű eső vagy hó már sehol sem valószínű.

 

Az időnként megerősödő északi, északnyugati szelet éjjel a Dunántúlon és a Tiszántúlon, csütörtök délelőtt pedig főként a Dunántúl keleti kétharmadán és a középső országrészben kísérhetik viharos lökések. A legnagyobb szélsebesség általában 60-65 km/h körül valószínű, ennél erősebb szélnek inkább csak a Balaton partján és a Dunántúl magasabban fekvő részein van esélye.

MAGAZIN

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás – mutatjuk mire kell figyelni

A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.

Termelői piacok Somogyban a hétvégén – Mutatjuk, hová érdemes ellátogatni

Ha szereted a friss, helyi termékeket, a házi sajtokat, mézeket, lekvárokat vagy a közvetlenül a termelőktől származó zöldségeket és gyümölcsöket, akkor érdemes felkeresni valamelyik somogyi termelői piacot a hétvégén.

Falunapok és ingyenes fesztiválok Somogyban - mutatjuk a programokat

Augusztus első hétvégéjén egymást érik a falunapok, gasztronómiai rendezvények és ingyenes fesztiválok Somogy vármegyében.

Hőhullámmal indul az augusztus 35 fok feletti hőségre kell készülni

Július 31-től újabb erős hőhullám éri el Magyarországot, így Somogy vármegyében is ismét tartós kánikulára kell számítani.

Ellenőrzik a rolllereseket a rendőrök Kaposváron

Közös ellenőrzések indulnak Kaposváron a rolleresek biztonságos közlekedéséért.

Kukásautó és személykocsi is kigyulladt Somogyban szerdán

Kigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.

Állásajánlatok Kaposváron