
A hétvége első felében még egy gyengülő hidegfront alakítja Somogy megye időjárását, ezért pénteken több felhő és helyenként csapadék is előfordulhat.
A front gyorsan elhagyja térségünket, így szombattól egyre nyugodtabb, naposabb és melegebb idő várható. A hétvége második felére már kora nyárias időjárás körvonalazódik.
Péntek
Pénteken erősen változó felhőzet mellett több alkalommal is kialakulhatnak záporok, helyenként zivatarok. A délelőtti órákban még hosszabb napos időszakok lehetnek, délután azonban ismét megnövekszik a felhőzet. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, időnként erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 25 fok között alakul. A hidegfront miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, fáradékonyság és vérnyomás-ingadozás jelentkezhet.
Szombat
Szombatra jelentősen javul az időjárás. A reggeli órákban még előfordulhatnak felhősebb tájak, de napközben egyre több napsütés várható. Csapadék csak elvétve fordulhat elő, a legtöbb helyen száraz idő valószínű. A szél mérsékelt marad, a hajnali 11–14 fokos minimumokat követően délutánra 24–27 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Kellemes, szabadtéri programokhoz kedvező időjárásra lehet számítani.
Vasárnap
Vasárnap már túlnyomóan napos idő várható Somogy megyében. Az égen csak időnként jelenhetnek meg kisebb gomolyfelhők, csapadék kialakulásának minimális az esélye. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A délutáni órákban 26–29 fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók, így a hétvége legmelegebb napja lehet. A kellemes, nyárias idő egészen estig kitart.
Fronthelyzet és veszélyjelzés
Pénteken egy gyenge hidegfront vonul át Somogy megye felett, amely átmenetileg növeli a záporok és zivatarok kialakulásának esélyét. Szombattól a front hatása fokozatosan megszűnik, stabilabb légköri helyzet alakul ki. A hétvége során jelenleg nem várható olyan veszélyes időjárási esemény, amely miatt komolyabb riasztásra lenne szükség, azonban pénteken zivatarok környezetében átmenetileg erős széllökések és intenzívebb csapadék előfordulhatnak.
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|
![]() Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztástA rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban. |
![]() Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jénKétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást. |
![]() Kimerül Sup-ost mentettek a BalatonbólA férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.
|
![]() Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségbenA Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.
|