
Kaposvár hamarosan új korszakba léphet a közösségi közlekedésben:
megérkeznek az első teljesen elektromos BYD buszok, amelyek már a komáromi gyárban készülnek az indulásra. A modern, környezetbarát járművek jelenleg az utolsó simításokon esnek át, így hamarosan a somogyi megyeszékhely utcáin is feltűnhetnek.
A kínai hátterű BYD az elmúlt években a világ egyik legnagyobb elektromosjármű-gyártójává nőtte ki magát, és Európában is egyre nagyobb szerepet vállal a fenntartható közlekedés fejlesztésében. A vállalat nemcsak személyautókat, hanem elektromos buszokat és haszongépjárműveket is gyárt.
A Kaposvárra érkező új buszok különlegessége, hogy a BYD komáromi üzemében készülnek, amely az egyik legfontosabb európai összeszerelő központja a márkának. Az elektromos flottabővítés jól illeszkedik a város zöld törekvéseihez, hiszen az új járművek csendesebbek, károsanyag-kibocsátásuk pedig gyakorlatilag nulla, így jelentősen hozzájárulhatnak a tisztább és élhetőbb városi környezethez.
Az elektromos buszok világszerte egyre népszerűbbek: több európai város is nagyszabású átállásba kezdett az elmúlt időszakban. A BYD jelenleg számos országban szállít elektromos közlekedési megoldásokat, és több száz új busz forgalomba állításáról kötött megállapodást Európában.
A város elektromos flottájának első „fecskéi” tehát hamarosan megérkeznek — és velük együtt a jövő közlekedése is begördül Kaposvár utcáira.
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|
![]() Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztástA rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban. |
![]() Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jénKétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást. |
![]() Kimerül Sup-ost mentettek a BalatonbólA férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.
|
![]() Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségbenA Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.
|