Koncsek Barna kiállítása nyílt meg a Kormányhivatalba Kaposváron

Koncsek Barna, a MH Bauer Gyula 5. területvédelmi ezred beosztott tisztjének fotóiból nyílt kiállítás hétfőn a Kormányhivatal Galériában.

A kaposvári főhadnagy 67 képe az 1-1 évet felölelő KFOR és EUFOR nemzetközi missziók pillanatait örökítik meg, „Csendes Frontok – Küldetés: Békefenntartás” címmel.

 

Koncsek Barna 16 éve szolgál a Magyar Honvédség kötelékében és 2019 óta kérik fel különböző rendezvények, események megörökítésére, felismerve, hogy remek érzéke van a fotózáshoz. Az elmúlt hét évben a világ számos pontján megfordult, olyan helyekre is eljutott, ahová a fotózás nélkül valószínűleg soha. Szabadidejében is keresi a legszebb és legérdekesebb helyeket, Kirgizisztán és Marokkó különösen kedvesek voltak számára.

 

A kiállítást Földházi Enikő őrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Műveleti Parancsnokság tisztje nyitotta meg és ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. Elmondta, hogy a fotók a MH két legnagyobb létszámú békefenntartó missziójába, a NATO vezette koszovói KFOR és az Európai Unió vezette bosznia-hercegovinai EUFOR Althea műveletbe engednek bepillantást. Ez a két időszak azért volt különleges hazánk számára, mert történetükben először magyar tábornokok vezették. Kiemelte, hogy Koncsek Barna fényképei megmutatják a különféle történelmi, kulturális, vallási és nyelvi háttérrel rendelkező nemzetek összefogását, azt, hogy együtt erősebbek vagyunk.

 

A tárlat helyszíne különös jelentőséggel bír, hiszen a főhadnagy édesapjának, Koncsek Antal ezredesnek, aki több mint 40 évig szolgálta a hazáját, az utolsó szolgálati helye a somogyi védelmi iroda volt. A kiállítás így egyben tisztelgés az édesapa emléke előtt.

 

Az 1-1 éves missziókból 97 fotó készült, ezek közül húsz képet a Honvédelem Napja (május 21.) alkalmából a belgiumi Mons-ban állítanak ki, majd később az összes kép egy vándorkiállítás formájában mutathatja be határon innen és túl a két békefenntartó misszió különleges pillanatait.

 

A tárlat 2026. június 12-ig, hétfőtől csütörtökig 8-16 óra között, pénteken 8-14 óra között látogatható a Kormányhivatal Nagy Imre téri központi épületében.

 

Forrás: Somogy Vármegyei Kormányhivatal

Időpont: 
2026/05/19 - 19:00

MAGAZIN

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteket

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban.

Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programok

A fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.

Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztást

A rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban.

Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jén

Kétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást.

Kimerül Sup-ost mentettek a Balatonból

A férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.

Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségben

A Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.

Állásajánlatok Kaposváron