A Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.

Tájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.
A munkálatok a Kaposszerdahely és Szenna, illetve Zselickisfalud felől a zselici erdészeti útra lehajtó szakaszon, egészen a Kardosfa Hotelig tartó útvonalon zajlanak.
Az érintett útszakaszon szakaszos lezárásokra kell számítani, amelyek miatt a gépjárművel közlekedők esetenként 20–30 perces várakozásra is kényszerülhetnek. A korlátozások célja az útfelújítás biztonságos és hatékony kivitelezése.
Az illetékesek arra kérik az erdőjárókat és a kirándulókat, hogy úti céljaikat – különösen a Kardosfa Hotelt, a Zselici Csillagparkot és a Ropolyi pihenőhelyet – lehetőség szerint a 67-es főút felől közelítsék meg. Ez az útvonal Kaposvár irányából is jól elérhető, és segíthet elkerülni a torlódásokat.
A felújítási munkák várhatóan 2026 júniusának közepéig tartanak. A szervezők a látogatók türelmét és megértését kérik a kellemetlenségek miatt.
![]() 49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántjaA Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
|
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|
![]() Kidöntött két villanyoszlopot egy autó KaposváronA 67-es főúton történt a baleset.
|
![]() Embert gázolt a vonat TaszárnálA tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.
|