Károkat okoz a vihar Somogyban is

Huszonöt esetben kérték a somogyi tűzoltók segítségét csütörtök délutántól péntek hajnalig a szélvihar következtében.

Többnyire útra, villanyvezetékre és épületre dőlt fák eltávolításánál avatkoztak be az egységek. A marcali kenyérgyár épületének tetejét megbontotta a szél, a helyi hivatásos tűzoltók a fellazult lemezt eltávolították, megelőzve egy esetleges balesetet. Böhönyén, Nagyszakácsinál, Somogyudvarhelyen, Darány, Lábod, Iharosberény, Mesztegnyő és Szegerdő külterületén útra dőlt fák akadályozták a közlekedést. Csurgón egy családi ház udvarán egymást tartották a kidőlt fák, veszélyt jelentve az épületre. Balatonkeresztúron egy mobilgarázsra dőlt egy fa, amelyet a marcali hivatásos tűzoltók darabolták le. 

 

Hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán. 

 

Fotó: Böhönye ÖTP, Csurgó ÖTP

Időpont: 
péntek, 2026, március 27 - 14:53

MAGAZIN

Baleset történt a 68-as főúton Mesztegnyőnél

Balesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.

Kutyát mentettek egy munkagödörből Pusztakovácsiban

Gödörbe esett egy kutya szerda reggel, Pusztakovácsiban.

49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántja

A Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.

Két személyautó ütközött Kaposváron

A Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.

Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését Magyarországon

Jelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.

Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban

 

Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.

Állásajánlatok Kaposváron