Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszán

Az előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.

 

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai február 17-én közúti ellenőrzéseket hajtottak végre az M7-es autópálya Somogy vármegyei szakaszán. Az intézkedés elsősorban a nehéz tehergépkocsik előzési tilalmának ellenőrzésére és a követési távolság betartására irányult.

 

Az ellenőrzés időszakában a rendőröknek összesen 15 szabálytalanul közlekedő sofőrrel szemben kellett intézkedniük.

 

Felhívjuk a járművezetők figyelmét, hogy tilos előzni az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sávval rendelkező autópályán és autóúton 6 óra és 22 óra között - a 7500 kilogrammot - meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsival, vontatóval, valamint e járműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel!

 

Előzési tilalom esetén ezen járműveknek olyan követési távolságot kell tartaniuk, hogy közéjük legalább egy járműszerelvény biztonságosan besorolhasson!

 

...hogy mindenki hazaérjen!

Időpont: 
csütörtök, 2026, február 19 - 18:00

MAGAZIN

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás – mutatjuk mire kell figyelni

A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.

Termelői piacok Somogyban a hétvégén – Mutatjuk, hová érdemes ellátogatni

Ha szereted a friss, helyi termékeket, a házi sajtokat, mézeket, lekvárokat vagy a közvetlenül a termelőktől származó zöldségeket és gyümölcsöket, akkor érdemes felkeresni valamelyik somogyi termelői piacot a hétvégén.

Falunapok és ingyenes fesztiválok Somogyban - mutatjuk a programokat

Augusztus első hétvégéjén egymást érik a falunapok, gasztronómiai rendezvények és ingyenes fesztiválok Somogy vármegyében.

Hőhullámmal indul az augusztus 35 fok feletti hőségre kell készülni

Július 31-től újabb erős hőhullám éri el Magyarországot, így Somogy vármegyében is ismét tartós kánikulára kell számítani.

Ellenőrzik a rolllereseket a rendőrök Kaposváron

Közös ellenőrzések indulnak Kaposváron a rolleresek biztonságos közlekedéséért.

Kukásautó és személykocsi is kigyulladt Somogyban szerdán

Kigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.

Állásajánlatok Kaposváron