Balesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.

A Menekülő ember (2025) Edgar Wright rendezésében készült újragondolása Stephen King 1982-es regényének, amelyet korábban 1987-ben Arnold Schwarzenegger főszereplésével már egyszer megfilmesítettek.
Az új verzió azonban sokkal közelebb áll az eredeti könyv sötétebb, társadalomkritikus hangulatához. A főszerepben Glen Powell alakítja Ben Richardsot, egy elkeseredett férfit, aki egy disztópikus jövőben kénytelen részt venni egy halálos valóságshow-ban, hogy pénzt szerezzen beteg családja megmentésére. A műsor lényege egyszerű: harminc napig kell életben maradnia, miközben profi gyilkosok és az egész ország a nyomában van.
A film világa nyomasztóan valóságos – a média mindent ural, az emberek szórakozásként fogyasztják mások szenvedését, és a hatalom a brutalitásból kovácsol profitot. Wright rendezése látványos, mégis feszes, a zene és a képi világ folyamatos feszültséget teremt. Powell karizmatikus alakítása egyszerre emberi és kiszolgáltatott; a mellékszereplők között olyan nevek tűnnek fel, mint Josh Brolin, Michael Cera és William H. Macy, akik tovább mélyítik a történet drámai súlyát.
A Menekülő ember 2025-ös változata nem csupán akciófilm: egy tükör, amelyben ott van a valóságshow-k, a közösségi média és a figyeleméhes társadalom kíméletlen szatírája. Egyszerre izgalmas, provokatív és elgondolkodtató alkotás, amely megkérdezi: meddig megyünk el a szórakoztatásért, és mit ér még az emberi élet egy világban, ahol mindenből műsort csinálnak? Ez a film azoknak szól, akik nemcsak menekülést, hanem tükröt is keresnek a vásznon.
A film csütörtöktől Kaposváron is látható: https://kaposvariprogramok.hu/node/16919
![]() Baleset történt a 68-as főúton MesztegnyőnélBalesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.
|
![]() Kutyát mentettek egy munkagödörből PusztakovácsibanGödörbe esett egy kutya szerda reggel, Pusztakovácsiban.
|
![]() 49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántjaA Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
|
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|