A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.
A Nordic Walking egyesíti a gyaloglás vagy futás és a sífutás előnyeit.
Az egyre népszerűbb mozgásforma lényege, hogy egy pár speciális bot és különleges gyaloglótechnika segítségével hatékonyan, ugyanakkor kímélő módon fejleszthető az állóképesség, az izomerő, a mozgáskoordináció.
Fontos különbség a sétához képest a botok használata, amelyek révén hosszabbakat lépünk, úgy, hogy a kezek és a lábak természetes, a járáshoz elengedhetetlen ellentétes mozgása megmarad.
Indulás: minden héten szombaton 9:00-kor a Cseri park, Cser vendélő parkolójából
A részvétel díjmentes, de regisztrálni szükséges a nordicwalkingkaposvar@gmail.com e-mail címn.
Igény esetén nordic walking botot biztosítunk!
Cím: 7400, Kaposvár Cseri Park
![]() Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás – mutatjuk mire kell figyelniA tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.
|
![]() Termelői piacok Somogyban a hétvégén – Mutatjuk, hová érdemes ellátogatniHa szereted a friss, helyi termékeket, a házi sajtokat, mézeket, lekvárokat vagy a közvetlenül a termelőktől származó zöldségeket és gyümölcsöket, akkor érdemes felkeresni valamelyik somogyi termelői piacot a hétvégén.
|
![]() Falunapok és ingyenes fesztiválok Somogyban - mutatjuk a programokatAugusztus első hétvégéjén egymást érik a falunapok, gasztronómiai rendezvények és ingyenes fesztiválok Somogy vármegyében. |
![]() Hőhullámmal indul az augusztus 35 fok feletti hőségre kell készülniJúlius 31-től újabb erős hőhullám éri el Magyarországot, így Somogy vármegyében is ismét tartós kánikulára kell számítani. |
![]() Ellenőrzik a rolllereseket a rendőrök KaposváronKözös ellenőrzések indulnak Kaposváron a rolleresek biztonságos közlekedéséért.
|
![]() Kukásautó és személykocsi is kigyulladt Somogyban szerdánKigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.
|