Augusztus 9. és 14. között ismét Kaposvárra figyel a komolyzenei világ.
Ezen héten Somogy megyében megmarad a kánikula, forró nappalokkal és kellemes éjszakai hőmérséklettel.
A hét közepén tetőző hőség fokozatosan enyhül, vasárnapra már jelentősebb hőmérséklet-csökkenés várható.
Hétfő: Többnyire napos idő várható, a nappali hőmérséklet akár 32 °C-ig is felmelegedhet, míg estére kellemes, 16 °C körüli értékek várhatók. Ideális egy esti sétahoz.
Kedd: Élénk napsütés, még melegebb nappal — akár 33 °C is lehet. Az éjszaka hűvösebb, 16 °C-ra hűl le. Szép nyári nap, strandolásra ideális idő.
Szerda: Ragyogó idő uralkodik, hőség tetőzik: akár 35 °C-ot is mérhetünk nappal, éjszaka viszont marad a 18 °C körüli enyhe hőmérséklet. A napsütés kibírhatóvá teszi a tavat, de a csapadék továbbra is hiányzik.
Csütörtök: Nagyon meleg nap jön 37 °C-os nappali értékkel, az éjszaka viszont csupán 18 °C körül alakul. A kánikula tetőzik, szóval vízparton vagy klímás helyiségekben a legélhetőbb a tartózkodás.
Péntek: Továbbra is nagyon meleg lesz, nappal akár 36 °C, éjjel pedig enyhe, 19 °C körüli hőmérséklet jellemzi. A kánikula nem enged — marad a nagy meleg.
Szombat: Szinte elviselhetetlen hőség: nappal akár 37 °C is lehet, éjszaka pedig 20 °C körüli enyhülés. A UV-sugárzás magas, a Balaton hűsítő hatása fontos menedék lehet.
Vasárnap: Érezhető enyhülés érkezik: nappal 33 °C körüli maximum, éjszaka 18 °C körüli hűvös várható. Az előző napokkal szemben ez már kicsit komfortosabb idő, de a hőség még itt van.
Fronthatás
Az Országos Meteorológiai Szolgálat nagy meleg miatti sárga hőségriasztást rendelt el a Dél-Dunántúlra, mely Somogy megyére is vonatkozik. Ez jelzi, hogy a magas nappali hőmérsékletek egész héten kifejezett hatással lesznek a komfortérzetre és szükségessé teszik a fokozott folyadékbevitelt és napsütés elleni védekezést.
A Balaton 25 fokos, kellemesen langyos, ideális a hőség enyhítésére és a hosszabb fürdőzésre is.
![]() Kaposfest 2026: Hat napon át világszínvonalú koncertek KaposváronAugusztus 9. és 14. között ismét Kaposvárra figyel a komolyzenei világ.
|
![]() Energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be Kaposváron – Mutatjuk, mely cégek csatlakoztakA rendkívüli energiahelyzet miatt egyre több kaposvári vállalkozás és országos üzletlánc vezet be energiatakarékossági intézkedéseket. |
![]() Kaposváron nincs vízhiány, két új kutat fúrnak a vízbiztonság érdekébenA tartós hőség és az ország több részén tapasztalható vízellátási problémák ellenére Kaposváron továbbra is biztosított az ivóvízellátás. |
![]() Kaposváron, Nemesdéden és Lábodon is pusztított a tűz a hétvégénTizenkettő tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez riasztották a tűzoltókat az elmúlt hétvégén.
|
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|