
Ez derül ki az idei alkotói pályázatra beküldött munkákból. Barcsról, Nagyatádról, Marcaliból, Kéthelyről, Tabról és Kaposvárról is érkeztek szabadkézzel készített művek, amelyeken keresztül a diákok azt mutatták be, miként látják a tűzoltókat tíz, húsz, ötven, vagy akár száz év múlva.
A pályázatot tizenkettedik alkalommal hirdetette meg az Országos Tűzmegelőzési Bizottság, amelyre idén 161 somogyi mű érkezett. Az alsó és felső tagozatos diákok kézműves alkotásokkal rukkoltak elő. Főként az ecsetet és a ceruzát részesítették előnyben a fiatalok, ám néhányan gyurmából készített pályaművel „meséltek” a jövő tűzvédelméről. A képzeletnek csak az alkotás mérete szabott határt.
A Somogy Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság által felkért szakmai zsűrit Krám István tűzoltó ezredes, a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója köszöntötte, aki szemtanúja volt a szakemberek közel sem egyszerű feladatának.
Kreativitás, igényesség, társadalmi hasznosság és a tűzvédelmi szakmai szempontok számítottak a bírálat során. Volt, aki drónok bevetésével képzeli el a tűzoltást a jövőben, míg mások tűzoltórobotokat álmodtak meg. Ugyanakkor az is látszik, hogy a somogyi gyerekek bíznak abban is, hogy minden kornak meglesznek a maguk hősei, akik különböző öltözet mögé rejtik arcukat, de bátorságuknak nincs párja és a baj óráiban ők jelentik az utolsó reménysugarat a segítségre szorulóknak.
Szabó Dóra, rajztanár (Pacsmag Élményfestés Kaposvár), Lang Róbert, a Somogyi Hírlap fotóriportere és Vágner Mátyás, a Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium igazgatóhelyettese döntött arról, hogy kinek az ötletesen elkészített műve jutott tovább az országos megmérettetésre. A legkreatívabb somogyi alkotások készítőit a június eleji eredményhirdetésen jutalmazza a Somogy Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság. Az alkotásokból kiállítás is nyílik.
Fotó: Somogy VMKI
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|
![]() Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztástA rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban. |
![]() Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jénKétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást. |
![]() Kimerül Sup-ost mentettek a BalatonbólA férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.
|
![]() Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségbenA Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.
|