
Kós Hubert és Fángli Henrietta is magyar rekorddal nyert a Kaposváron zajló úszó országos bajnokság szerdai nyitónapján.
A nap első fináléjában, férfi 200 méter vegyesen Kós - a szám kétszeres és regnáló Európa-bajnoka - egyéni legjobbját (1:56.99) megjavítva, 1:56.40 perccel csapott célba, ezzel pedig teljesítette a világbajnoki szintet (1:59.05).
Ez a második helyen végző Zombori Gábornak (1:58.82) és a harmadik Török Dominik Márknak (1:58.92) is sikerült.
Ugyanebben a számban a nőknél Jackl Vivien úszta a legjobb időt, de az 1500 méter gyors döntője miatt, végül nem állt rajtkőre a fináléban. A 16 éves tehetség hiányában Sebestyén Dalmát nem lehetett megakadályozni abban, hogy megvédje címét.
Férfi 100 méter gyorson Milák Kristóf ha önmagához képest nem is hatalmas idővel, de magabiztosan, ebben a számban sorozatban ötödször diadalmaskodott. A kétszeres olimpiai bajnok először versenyez a párizsi játékok óta. A nőknél Pádár Nikolett immáron a BVSC színeiben védte meg címét.
Női 100 méter mellen Fángli Henrietta egy éven belül negyedszer javított országos rekordot, ráadásul 1:06.87 perces ideje pontosan a világbajnoki szint, így az erdélyi születésű úszó - aki a decemberi rövidpályás vb-n képviselte először a magyar színeket világeseményen - ott lehet majd Szingapúrban.
Férfi 50 méter háton Kós Hubert a délelőtti országos csúcsát egy századdal megjavítva, 24.62 másodperccel nyert, ráadásul a második Jászó Ádám (25.01) és a harmadik Kovács Benedek (25.09) is teljesítette a vb-induláshoz szükséges kritériumot (25.11).
Az ob egyik "slágerszámában", férfi 1500 méter gyorson összecsapott egymással a párizsi olimpia nyíltvízi bajnoka, Rasovszky Kristóf, a Szajnában harmadik, a medencében ezen a távon negyedik Betlehem Dávid, illetve a rövidpályás világbajnok, friss amerikai egyetemi bajnok Sárkány Zalán.
Végül nem alakult ki öldöklő csata, mivel a címvédő Betlehem 500 méter után ellépett riválisaitól, és kiváló idővel - a világ idei legjobbját jelentő 14:48.73 perccel - simán győzött. Betlehemnek és Sárkánynak már megvolt a vb-szintje, és most Rasovszky is teljesítette.
A leghosszabb medencés számban a nőknél az első három helyezett, Mihályvári-Farkas Viktória (16:11.71), Késely Ajna (16:18.77) és a hatalmas egyéni csúcsot úszó Nagy Napsugár (16:21.75)teljesítette a vb-szintet (16:24.56). A szám Európa-bajnoka, Jackl Vivien csak ötödik lett (16:42.41).
MTI
![]() A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-énJúlius 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban. |
![]() Ingyenes koncertek Somogyban a hétvégén – Oláh Gergő, Groovehouse, és még sokan másokIgazi koncertdömping várja a hétvégén a szórak |
![]() Melegszik az idő a hétvégén, lassan visszatér a kánikula SomogybaKellemes nyári idővel indul a hétvége Somogy vármegyében.
|
Ittasan akarta átúszni a Balatont – a vízirendőrök mentették ki a bajba jutott férfitKis híján tragédiával végződött egy felelőtlen döntés a Balatonon.
|
![]() Jön a Perseidák meteorraj – augusztusban érkezik a nyár legszebb csillaghullásaA nyár egyik leglátványosabb csillagászati eseménye idén sem marad el: július 17. és augusztus 23. között ismét megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj, amely minden évben ezreket csábít a szabadba.
|
![]() Baleset történt Somogyszobon és Látrányban isBaleset miatt kérték a tűzoltók segítségét Somogyszob és Látrány térségében is.
|
![]() Időjárás Somogyban – kellemes nappalok, hűvös éjszakák, hétvégén melegedésAz előttünk álló napokban Somogy vármegyében alapvetően kellemes nyári időre számíthatunk. |
![]() Kamion és személyautó karambolozott Kadarkút és Bárdudvarnok közöttKamion és személyautó karambolozott a hét első napján Kadarkút és Bárdudvarnok között, a 6616-os út 10-es kilométerszelvényénél.
|
![]() Súlyos rolleres baleset Balatonbogláron – gyalogost ütött el egy 12 éves fiúSúlyos baleset történt szombat este Balatonbogláron, ahol egy elektromos rollerrel közlekedő 12 éves fiú elütött egy gyalogost a Platán strand sétányán. |