Hétfőn még hóesés, hétvégén már 20 fok - ilyen lesz az időjárás Somogyban

Ahogy közeledünk április közepéhez, a természet egyre bátrabban mutatja meg tavaszi arcát – de azért ne tegyük még el végleg a kabátot!

A héten Somogy vármegyében változatos időjárásra készülhetünk: a hajnali fagyoktól a 20 fokos, napfényes délutánokig minden lesz a palettán. Nézzük, mit tartogat az égbolt napról napra!

 

Április 8., kedd: A nap folyamán változóan felhős égbolt várható, helyenként záporokkal. Az északi, északnyugati szél többfelé élénk, időnként erős lesz. A hajnali hőmérséklet fagypont körül alakul, míg délutánra 8 és 13°C közötti maximumok várhatók.

Április 9., szerda: A Dunántúlon és a középső országrészben hosszabb napos időszakokra számíthatunk, míg másutt gomolyfelhők zavarhatják a napsütést. Egy-egy zápor legfeljebb délkeleten és a nyugati határszélen fordulhat elő. Az északnyugati szél élénk, néhol erős lesz. Reggel többfelé fagyhat, napközben pedig 10 és 15°C közötti hőmérséklet várható.

Április 10., csütörtök: Borongósabb időre ébredhetünk, a megnövekvő felhőkből ismét többfelé kialakulhatnak futó záporok. Folytatódik a szeles időjárás, az északi-északnyugati légmozgást erős, olykor viharos lökések kísérhetik. A legmelegebb órákban 9 és 16°C közötti hőmérséklet várható.

Április 11., péntek: A nap folyamán változóan felhős idő várható, hosszabb-rövidebb napos időszakokkal. Csapadék nem valószínű. A hőmérséklet emelkedik, délutánra 15 és 20°C közötti maximumokkal számolhatunk.

Április 12., szombat: Részben napos idő várható, a hőmérséklet maximuma 18°C körül alakul.

 

Április 13., vasárnap: Magas szintű felhők mögül előbújó nap várható, a hőmérséklet maximuma 21°C körül alakul.

MAGAZIN

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Ingyenes koncertek Somogyban a hétvégén – Oláh Gergő, Groovehouse, és még sokan mások

Igazi koncertdömping várja a hétvégén a szórak

Melegszik az idő a hétvégén, lassan visszatér a kánikula Somogyba

Kellemes nyári idővel indul a hétvége Somogy vármegyében.

Ittasan akarta átúszni a Balatont – a vízirendőrök mentették ki a bajba jutott férfit

Kis híján tragédiával végződött egy felelőtlen döntés a Balatonon.

Jön a Perseidák meteorraj – augusztusban érkezik a nyár legszebb csillaghullása

A nyár egyik leglátványosabb csillagászati eseménye idén sem marad el: július 17. és augusztus 23. között ismét megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj, amely minden évben ezreket csábít a szabadba.

Baleset történt Somogyszobon és Látrányban is

Baleset miatt kérték a tűzoltók segítségét Somogyszob és Látrány térségében is.

Időjárás Somogyban – kellemes nappalok, hűvös éjszakák, hétvégén melegedés

Az előttünk álló napokban Somogy vármegyében alapvetően kellemes nyári időre számíthatunk.

Kamion és személyautó karambolozott Kadarkút és Bárdudvarnok között

Kamion és személyautó karambolozott a hét első napján Kadarkút és Bárdudvarnok között, a 6616-os út 10-es kilométerszelvényénél.

Súlyos rolleres baleset Balatonbogláron – gyalogost ütött el egy 12 éves fiú

Súlyos baleset történt szombat este Balatonbogláron, ahol egy elektromos rollerrel közlekedő 12 éves fiú elütött egy gyalogost a Platán strand sétányán.

Állásajánlatok Kaposváron