Egy 12 órás újszülött lett a Takáts Gyula Könyvtár legfiatalabb tagja

A múlt pénteken különleges eseménynek lehettek tanúi a kaposvári Takáts Gyula Vármegyei Hatókörű Városi Könyvtár munkatársai és látogatói: minden idők legfiatalabb könyvtárhasználója csatlakozott az intézményhez!

Az újszülött Nolen ugyanis még 12 órás sem volt, amikor édesapja – aki maga is a könyvtár munkatársa – beíratta őt a könyvtár tagjai közé.

A könyvtár munkatársai örömmel és meglepetéssel fogadták a hírt, hiszen ritka pillanat, hogy valaki ilyen fiatalon csatlakozzon az olvasók közösségéhez. Bár Nolent még sokáig nem fogja önállóan forgatni a könyveket, a beiratkozás szimbolikus jelentőséggel bír: sosem lehet elég korán elkezdeni az olvasás szeretetének átadását.

A Takáts Gyula Könyvtár számos gyermekkönyvvel, meséskönyvvel és bababarát programmal várja a legfiatalabb olvasókat és szüleiket. Remélhetőleg Nolent története más családokat is inspirál majd, hogy minél előbb bevezessék gyermekeiket a könyvek csodálatos világába!

Időpont: 
hétfő, 2025, március 17 - 19:38

MAGAZIN

Két autó ütközött össze Nagyatád és Berzence között

Két személyautó ütközött össze a 681-es főút Nagyatádot és Berzencét összekötő szakaszán, a 4-es és az 5-ös kilométerszelvény között.

Mesefigurákat festettek a Zichy diákjai a kaposvári kórház falaira

Újabb színes meseillusztrációk kerültek a kaposvári kórház Gyermekosztályának járóbeteg-ellátó várótermébe.

586 sofőrt ellenőriztek a rendőrök Kaposváron és a környéken

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai március 31-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan.

Munkában a motorfűrészek Somogyban

Lakóházat és a közúti közlekedést akadályozó fákat távolítottak el a tűzoltók.

Húsvéti programok Somogyban

Mutatjuk, hogy mulyen húsvéti programok lesznek Somogyban. 

Csendesült a szélvihar Somogyban

Kilenc alkalommal kérték a somogyi tűzoltók segítségét hétfőn a vihar okozta károk felszámolásához.

Állásajánlatok Kaposváron