Az első gólya már megérkezett Somogyba

Megérkezett az első gólya Somogy megyébe, Kaposmérő településére, jelezve a tavasz közeledtét.

Az elmúlt években az első gólyák érkezése változó időpontokban történt: tavaly Barcsra, előtte Kaposszerdahelyre érkezett meg az első példány.  A fehér gólya hazánkban fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 100 ezer forint. 

Az enyhe telek következtében egyre gyakoribb, hogy a gólyák korábban térnek vissza, sőt, néhányan egész évben Magyarországon maradnak. A helyi lakosok örömmel fogadták a hírt, hiszen a gólyák érkezése hagyományosan a tavasz kezdetét jelzi.

 

bsp

 

 

;

 

 

 

Időpont: 
szerda, 2025, február 26 - 19:45

MAGAZIN

Kiemelt Arany minősítést szerzett a Kaposvári Fúvószenekar

Hónapokon át tartó kitartó munka érett be ezen a hétvégén a Kaposvári Fúvószenekar számára.

Baleset történt a 68-as főúton Mesztegnyőnél

Balesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.

Kutyát mentettek egy munkagödörből Pusztakovácsiban

Gödörbe esett egy kutya szerda reggel, Pusztakovácsiban.

49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántja

A Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.

Két személyautó ütközött Kaposváron

A Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.

Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését Magyarországon

Jelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.

Állásajánlatok Kaposváron