Bombariadók a magyar iskolákban - a kaposvári Zrínyi iskola is kapott fenyegetést

Csütörtök reggel bombafenyegetésekről érkezett értesítés több magyarországi oktatási intézménybe, egy valószínűleg azonos szövegű elektronikus levél formájában – jelentette az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a police.hu weboldalon.

Az országos rendőrfőkapitány elrendelte az esetek kivizsgálását, és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát (KR NNI) bízta meg a nyomozással.

Íme az email: 

Országos helyzetkép

A csütörtöki nap folyamán 268 oktatási intézmény érintett bombafenyegetésben, ebből 245 budapesti, míg 23 vidéki iskolákban történt riasztás – derült ki Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának rendkívüli sajtótájékoztatóján. Bár a fenyegetések miatt minden bejelentést komolyan kell venni, az eddig elvégzett vizsgálatok alapján sem robbanószerkezeteket, sem egyéb veszélyes eszközöket nem találtak.

Gál Kristóf, az ORFK szóvivője hangsúlyozta: nincs ok pánikra, minden diák és tanár biztonságban érezheti magát. A vizsgálatok szerint a fenyegetések mögött álló levelek tartalma valószínűleg alaptalan.

Somogy vármegyei helyzet

Somogy vármegyében is fokozott készültség volt tapasztalható. A Siófoki Tankerületi Központhoz tartozó 41 intézményben nem volt bombariadó. A Siófoki Szakképzési Centrum intézményeiben, köztük a siófoki Baross Gábor Technikum és Szakképző Iskolában, a Krúdy Gyula Technikumban, valamint a balatonboglári Mathiász János Technikumban is átvizsgálták az épületeket. A vizsgálatok során az iskolaőrök és műszaki dolgozók alaposan átnézték az épületeket, de gyanús tárgyakat vagy csomagokat nem találtak.

Kaposváron a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskolában volt jelentős készültség,  mert az intézmény is kapott fenyegető emailt, de bombára utaló jeleket itt sem találtak.

További intézkedések

Az Országos Rendőr-főkapitányság közveszéllyel fenyegetés miatt rendelt el nyomozást. Az ORFK arra kéri az érintett intézményeket, hogy az ilyen jellegű fenyegetésekről azonnal értesítsék a hatóságokat, és a rendőrség utasításai szerint járjanak el.

A MÁV-csoport pedig szükség esetén további vasúti és buszos kapacitások biztosításával segíti az érintett diákok hazajutását. Az Országos Haváriaközpont figyelemmel követi az utazási igényeket, és eddig nem érkezett jelzés utaslemaradásról.

Összegzés

Bár a csütörtöki bombariadók jelentős aggodalmat keltettek országszerte, az eddigi vizsgálatok alapján a fenyegetések alaptalannak bizonyultak. A rendőrség és az érintett intézmények gyors és hatékony intézkedései biztosítják, hogy mindenki biztonságban legyen. Somogy megyében sem találtak semmilyen veszélyes eszközt az átvizsgálások során. Az ilyen fenyegetéseket azonban továbbra is komolyan kell venni, különösen a nemzetközi tapasztalatok fényében.

Források:

MAGAZIN

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Ingyenes koncertek Somogyban a hétvégén – Oláh Gergő, Groovehouse, és még sokan mások

Igazi koncertdömping várja a hétvégén a szórak

Melegszik az idő a hétvégén, lassan visszatér a kánikula Somogyba

Kellemes nyári idővel indul a hétvége Somogy vármegyében.

Ittasan akarta átúszni a Balatont – a vízirendőrök mentették ki a bajba jutott férfit

Kis híján tragédiával végződött egy felelőtlen döntés a Balatonon.

Jön a Perseidák meteorraj – augusztusban érkezik a nyár legszebb csillaghullása

A nyár egyik leglátványosabb csillagászati eseménye idén sem marad el: július 17. és augusztus 23. között ismét megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj, amely minden évben ezreket csábít a szabadba.

Baleset történt Somogyszobon és Látrányban is

Baleset miatt kérték a tűzoltók segítségét Somogyszob és Látrány térségében is.

Időjárás Somogyban – kellemes nappalok, hűvös éjszakák, hétvégén melegedés

Az előttünk álló napokban Somogy vármegyében alapvetően kellemes nyári időre számíthatunk.

Kamion és személyautó karambolozott Kadarkút és Bárdudvarnok között

Kamion és személyautó karambolozott a hét első napján Kadarkút és Bárdudvarnok között, a 6616-os út 10-es kilométerszelvényénél.

Súlyos rolleres baleset Balatonbogláron – gyalogost ütött el egy 12 éves fiú

Súlyos baleset történt szombat este Balatonbogláron, ahol egy elektromos rollerrel közlekedő 12 éves fiú elütött egy gyalogost a Platán strand sétányán.

Állásajánlatok Kaposváron