Így érkezett meg Kaposvár karácsonyfája a Kossuth térre

A közel 13 méter magas nordmann fenyőt a Szentpáli utcából szállították a Kossuth térre, ahol egy megerősített tartókonzolba helyezték a fatörzset, valamint egyköbméteres IBC tartályokhoz kötözték a fenyőt. 

A fát azért szállították ilyen korán Kaposvárra, mert ezután még  megkezdődik az állványozás, majd a díszítés, ami komoly feladat, hiszen minden ágon lenniük kell fényfüzéreknek. A következő napokban  a kisebb-nagyobb javításokat, pótlásokat is elvégzik a fán.  A díszítést követően a felépített állványzatot vissza is kell még  bontani, így lesz még dolguk a fenyővel a szakembereknek, de az adventi időszakra biztosan teljes pompájában ragyog majd Kaposvár karácsonyfája.

 

Időpont: 
hétfő, 2024, november 11 - 20:24

MAGAZIN

Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdán

A ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.

A shownak folytatódnia kell - új helyzet, régi színpadok

A választások lezajlottak, az eredmények megszülettek, a politikai térkép pedig  átrajzolódott.

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg egy nagybajomi családi házban

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg hétfőn kora délután egy nagybajomi családi házban.

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Lakástűz Kaposváron, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

17 esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Nyolc tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

Veteránautók a Kaposvári Nagypiacon

A Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.

Állásajánlatok Kaposváron