Az ünnepi időszak már véget ért, de sok otthon dísze még a karácsonyfa.
Mindezzel csak annyi a probléma, hogy a fűtött lakásban az egyre szárazabb fenyő könnyen lángra kaphat.
Hagyományosan január hatodikán, vízkeresztkor búcsúzunk az otthonunkat ékesítő karácsonyfától, ám vannak, akik nem szívesen válnak meg tőle ilyenkor sem. A fenyőfák gyúlékonysága viszont az idő előrehaladtával egyre fokozódik. A kiszáradt tűlevelek, a gyantás ágak pillanatok alatt lángba boríthatják az egész fát, sok esetben lakástüzet eredményezve. A kiszáradt karácsonyfák esetében fontos, hogy azok környezetében ne legyen semmilyen gyújtóforrás, mint például gyertya, hősugárzó, kandalló. Sőt, az utolsó, fel nem használt csillagszórót se gyújtsa már meg senki a fán!
Ha mégis megtörténik a baj, tűzoltással csak akkor próbálkozzon, ha azzal a testi épségét nem veszélyezteti! Nagyobb kiterjedésű tűz, lángolás és intenzív füstképződés esetén azonnal hagyja el a lakást, csukja be maga mögött az ajtót és hívja a 112-es segélyhívó számot!
Ha társasházban lakik, kiabálással hívja fel a szomszédok figyelmét rá, hogy tűz van!
A tragédiák megelőzése érdekében javasolt a családi házakban és a lakásokban is olyan füstérzékelő alkalmazása, amely hangos sípolással hívja fel a figyelmet a veszélyre és lehetőséget biztosít a menekülésre.
![]() Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely SzínházGőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése. |
![]() Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségbenSzívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen. |
![]() Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év StrandételeSomogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet. |
![]() A Bagossy Brothers és a 30Y is koncertezik Kaposváron a Rippl-Rónai FesztiválonMár biztos, hogy idén is nagyszabású koncertekkel várja a közönséget a Rippl-Rónai Fesztivál. |
![]() Négy település tűzoltói dolgoztak Látrányban a lángok megfékezésénFa dőlt egy villanyoszlopra, leszakította az elektromos vezetékeket és meggyújtotta a környezetében lévő aljnövényzetet szerda délelőtt Látrány külterületén.
|
![]() Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosábaA 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.
|