
1994-ben jött létre a Dél-Dunántúl legnépszerűbb ajándék nagy- illetve kiskereskedése a PATRIUS AJÁNDÉK Kaposváron.
A családi vállalkozás aztán lassan kinőtte magát, ma már közel 900 m2-en kínálják termékeik széles választékát a viszonteladóknak és a lakosságnak.
A vállalkozás egyik tulajdonosával, Balogh Andreával beszélgettünk.

Hogy indult a vállalkozás?
- A piaci rést igyekeztünk kihasználni, ugyanis akkoriban nem volt ilyen jellegű üzlet a térségben. A vállalkozásunk fontos számunkra, hiszen amellett, hogy ebből élünk, az évek során rengeteg emberi (baráti) kapcsolatot sikerült kiépíteni.
Hol található az üzlet?
- Kaposváron, a Donneri városrészben, egész pontosan a Kaposrét sor 93. szám alatt vagyunk elérhetőek.
Kik vásárolnak nálatok?
- Vásárlóink köre elég sokrétű, a lakossági kiszolgálás mellett számottevő a viszonteladói bázisunk.

Miért érdemes nálatok vásárolni?
- Érdemes betérni hozzánk és vásárolni, mivel a megye legnagyobb választékával rendelkezünk. Hazai importőrök és gyártók kínálatából válogatjuk ki azokat a termékeket, amelyek (megítélésünk szerint) a legkeresettebbek, és a legjobban eladhatóak.
Milyen termékek kaphatóak a Patrius ajándékba?
- Az általános termékkínálatunk (kaspók, bögrék, konyhai termékek, illóolajok, gyertyák, füstölők, perselyek, italos szettek, flaskák, üvegpalackok, üvegpoharak, poénos ajándéktárgyak, asztali-és faliórák, képek, képtartók, fotóalbumok, gyermekjátékok, szülinapi kellékek (lufik, gyertyák, stb.). Gyermeknoteszek, tollak, ajándéktasakok, csomagolóanyagok, szalagok, selyemvirágok, kosarak, fa dobozok, száraz termések, virágkötészeti kellékek, dekoranyagok.....stb) mellett szezonális termékeink (karácsony, húsvét, mindenszentek) is igen változatosak.
Mi a legnépszerűbb termék?
- A karácsonyi szezon slágere idén is a zenélő-világító-havazó kandeláber, több méretben is kapható.
- Elérhetőségek: facebook.com/PatriusAjandekKereskedes, telefon: 82/310-259 patrius.hu patriusajandek.hu Kaposvár, Kaposrét sor 93.
- Nyitvatartásunk szezonban: hétfőtől péntekig 8-tól 17óráig, szombaton 9-től 12óráig.
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|
![]() Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztástA rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban. |
![]() Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jénKétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást. |
![]() Kimerül Sup-ost mentettek a BalatonbólA férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.
|
![]() Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségbenA Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.
|