Változik a forgalmi rend Kaposváron a Tour de Hongrie miatt

Forgalomkorlátozásokra kell számítani Kaposváron és környékén, időszakosan több helyen is módosul a közlekedés rendje a verseny biztonsága érdekében.

 

Az országúti kerékpáros körverseny harmadik szakasza Kaposvárról indul majd május 12-én, a 180 kilométeres etap befutója Pécsett lesz. A versenyzőket többek között szervizkocsik, mentőautók és motorosok, valamint rendőrök fogják kísérni. A kerékpárosok a rendőri biztosításra és a motoros biztosítókra hagyatkoznak, a közúti jelzéseket figyelmen kívül hagyják.

 

A főkapitányság értesíti a közlekedőket, hogy a forgalomterelések következtében a vármegyeszékhelyen jelentős torlódásra kell számítani a lezárt útszakaszokkörnyezetében is, és előfordulhat, hogy a közlekedő járműveknek huzamosabb ideig tartó várakozásra kell számítaniuk.

 

A verseny miatt a belvárosban már május 11-én este 6 órától másnap délután 3-ig nem lehet parkolni a Dózsa György utca végén és a Rákóczi téren, amely környéket május 12-én reggel 7 órától 15 óráig teljesen lezárnak.

 

Kérjük, hogy a verseny előtt és ideje alatt – amennyiben tehetik – az alábbi útvonalon ne induljanak útnak, vagy válasszanak más megközelítési lehetőséget:

 

 

Google térkép: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=18N1IjBbIXCHNdWIeEptUBASnmG...

MAGAZIN

133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a Balatonon

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,

Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

Összesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.

Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrát

Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.

Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és Fonyódon

A rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Ingyenes koncertek Somogyban a hétvégén – Oláh Gergő, Groovehouse, és még sokan mások

Igazi koncertdömping várja a hétvégén a szórak

Melegszik az idő a hétvégén, lassan visszatér a kánikula Somogyba

Kellemes nyári idővel indul a hétvége Somogy vármegyében.

Ittasan akarta átúszni a Balatont – a vízirendőrök mentették ki a bajba jutott férfit

Kis híján tragédiával végződött egy felelőtlen döntés a Balatonon.

Jön a Perseidák meteorraj – augusztusban érkezik a nyár legszebb csillaghullása

A nyár egyik leglátványosabb csillagászati eseménye idén sem marad el: július 17. és augusztus 23. között ismét megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj, amely minden évben ezreket csábít a szabadba.

Állásajánlatok Kaposváron