Hazaértek a kaposvári Kötél egyesület tagjai - öt embert emeltek ki a romok közül

A Kötél Speciális Mentőszolgálat alakulása óta eltelt 25 évben az elmúlt hét volt az egyik legembertpróbálóbb időszak - írják az egyesület Facebook oldalán. 

 

Először a Somogyot  megtépázó vihar miatt 5 napon át folyamatosan dolgoztak a viharkárok felszámolásán. Vasárnap a Rendőrség kérésére bekapcsolódtak egy eltűnt hölgy keresésébe.tevékenykedett. Hétfő délután pedig kiderült, hogy a csapatból két személynek a törökországi földrengés helyszínére kell utaznia a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat kötelékében.

Isztambulban hóviharral,  Adana-ban logisztikai nehézségekkel néztek szembe,  de végül végül megérkeztek Hatay-ba. 

A földrengést követő 36-ik órában már az első élő személyt sikerült kiemelni a romok alól, aki egy kisgyermek volt, aki nagyapjával szorult a romok alá.

Az elkövetkező napokban sikerült egy édesanyát és kisgyermekét is kimenteniük egy összedőlt több emeletes épületből. Két ember a mentőcsapat tagjainak karjai között hunyt el a mentés ideje alatt. Több tízezer ember veszítette el életét és milliós nagyságrendben lett hajléktalan a túlélő lakosság, akik jelenleg sátrakban, járművekben és az utcán összetört bútorokból rakott tüzek mellett élnek túl napról-napra.

Összességében 17 élő embert sikerült megtalálni, melyből a csapat 5 főt emelt ki, a többi területen felkutatott személy más nemzetközi csapatoknak lett átadva kimentésre.

Az egyesület tagjai hálásak a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálatnak, hogy együtt dolgozhattak közös cél érdekében, családoknak, hozzátartozóknak és munkáltatóknak, hogy lehetővé tették és támogatták kint tartózkodásukat.

Amennyiben megtehetik támogassák egyesületünk munkáját a jövőben adójuk 1%-nak felajánlásával (18768398-1-14), akár anyagilag a 11992402-06505572 számlaszámon.

Videó: Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat

Időpont: 
hétfő, 2023, február 13 - 08:31

MAGAZIN

Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdán

A ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.

A shownak folytatódnia kell - új helyzet, régi színpadok

A választások lezajlottak, az eredmények megszülettek, a politikai térkép pedig  átrajzolódott.

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg egy nagybajomi családi házban

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg hétfőn kora délután egy nagybajomi családi házban.

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Lakástűz Kaposváron, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

17 esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Nyolc tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

Veteránautók a Kaposvári Nagypiacon

A Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.

Állásajánlatok Kaposváron