A Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.

Több szünnap a könyvtárban, téli szünet a Csikyben többek között ezeket a takarékossági intézkedéseket vezeti be az önkormányzat Kaposváron - mondta el a Rádió Mostnak adott interjújában Szita Károly, Kaposvár polgármestere.
Szita Károly kiemelte, hogy az általános bezárás helyet más lehetőséget kerestek és inkább átszervezik az intézmények nyitvatartását.
A Csiky Gergely Színház átszervezi az évadot, a téli előadások elmaradnak és ezeket nyáron pótolják majd be. Viszont a színház épületében kapnak helyet azok a kulturális csoportok, kórusok, melyek eddig máshol próbáltak és léptek fel eddig.
A sportintézményekben is változás jön, ugyanis az Aréna helyett a régi sportcsarnokban lesznek az edzések és a mérkőzések. A jégcsarnokban januárig lehet igazi jégen siklani de utána átállnak az inline borításra, ami egy műanyag és speciális korcsolyákat igényel, de ezeket mindenki számára biztosítani tudják.
Az uszoda változatlanul működik majd, a továbbiakban is használhatják a sportolók, a civilek és az úszni tanuló diákok is.
A polgármester a könyvtár működésével kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy ott a szünnapok bevezetésén gondolkodnak, az automata könyvkölcsönzés azonban folyamatosan működik majd.
Ezekkel az intézkedésekkel 2023-ban 942 millió forintot spórol meg Kaposvár.
A közvilágítás kapcsán annyit mondott el a városvezeto, hogy energiatakarékosságból nem ég majd minden lámpa, de sötét nem lehet a városban, egyelőre még keresik a megoldásokat.
![]() 49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántjaA Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
|
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|
![]() Kidöntött két villanyoszlopot egy autó KaposváronA 67-es főúton történt a baleset.
|
![]() Embert gázolt a vonat TaszárnálA tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.
|