A motorfűrészek jutottak nagyobb szerephez kedden Somogyban

Két kisebb tűzeset, négy műszaki mentés és egy téves jelzés szerepel a somogyi tűzoltók keddi mérlegén.

 

Árokba hajtott egy gépkocsi kedd délben a 67-es főút 21-es kilométerszelvényénél, Bőszénfa térségében, a terecsenyi elágazás közelében. A kaposvári hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet. Az autóban csak a sofőr utazott, aki nem sérült meg a balesetben.

Kigyulladt villanyvezeték egy szántódi családi ház szerszámtárolójában. A siófoki hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt a tulajdonosnak sikerült a lángokat elfojtania. Az egység az épületet leválasztotta az elektromos hálózatról, majd a visszagyulladás elkerülése érdekében megbontotta a tároló falát. A tűzoltók felhívták a tulajdonos figyelmét arra, hogy csak azután kapcsolja vissza az áramot, miután a hálózatot villanyszerelővel ellenőriztette. Az eset során személyi sérülés nem történt.

 

Osztopán külterületén egy letört faág veszélyeztette az arra közlekedő autósokat. A tizenöt méter magasságban fennakadt faágat a kaposvári hivatásos tűzoltók magasból mentő segítségével távolították el.

 

A barcsi gyógypedagógiai módszertani intézmény pedagógusait is egy letört faág aggasztotta, ami a központ játszóterén található nyírfáról lógott le és veszélyeztette a gyerekeket. A város hivatásos tűzoltóinak sikerült egy kihúzós létráról elérni a faágat, amit rövid idő alatt lefűrészeltek.

Simonfánál egy húszméteres akácfa akadályozta a kerékpárosok közlekedését, amely a heves esőzést követően a bicikliútra dőlt. A megyeszékhely hivatásos tűzoltói feldarabolták és eltávolították a fát az útról.

 

Fotó: Kaposvár HTP, Barcs HTP

Időpont: 
szerda, 2022, augusztus 24 - 20:19

MAGAZIN

Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programok

A fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.

Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztást

A rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban.

Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jén

Kétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást.

Kimerül Sup-ost mentettek a Balatonból

A férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.

Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségben

A Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a MÁV-csoport a hőség miatt

A tartós hőhullám és az országos villamosenergia-rendszer fokozott terhelése miatt átmeneti energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a MÁV-csoport.

Állásajánlatok Kaposváron