Tizenhat tűzoltói beavatkozással indult a hét Somogyban

Tizenhat tűzoltói beavatkozással indult augusztus harmadik hete Somogy megyében. Huszonnégy óra leforgása alatt több baleset is történt a megye útjain.

 

Hétfő hajnalban szalagkorlátnak hajtott, majd az ütközés erejétől átrepült a körforgalmon egy autó Zamárdinál. A gépkocsit az út túloldalán lévő korlát állította meg. A siófoki hivatásos tűzoltók áramtalanították a négysávos út közepén veszteglő autót, majd megszüntették a forgalmi akadályt.

 

A délutáni órákban összeütközött két személyautó Kaposváron, a Jutai úton. A ráfutásos balesethez a kaposvári hivatásos tűzoltókat riasztották.

 

Keddre virradó éjjel fának ütközött, majd felborult egy személyautó Kaposváron, a Hársfa és a Szántó utca kereszteződésében. A somogyi megyeszékhely hivatásos tűzoltói végezték a műszaki mentést, majd kerekeire állították a járművet.

 

A reggeli órákban Somogycsicsó külterületén egy munkagép hajtott árokba, majd az oldalára borult. A gép hátsó kanala az út szélén volt, ezzel veszélyeztette a járműforgalmat. A csurgói önkormányzati tűzoltók áramtalanították a járművet, majd kerekeire állította azt. Az eset során személyi sérülés nem történt.

 

A somogycsicsói eset után negyed órával újabb segélykérő hívás érkezett a megyei műveletirányítási központba, mely szerint árokba csapódott, majd visszapördült az útra egy személyautó a 68-as főúton, a Marcalihoz tartozó Bizén. A marcali hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet, majd megszüntették a forgalmi akadályt. A jármű vezetőjét a mentők kórházba szállították.

 

A hőség megterheli az egészséges szervezetet is, de különösen veszélyeztetett helyzetben vannak a kisgyermekek, az idősek, valamint a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők. A tartós hőség miatt, az átlagosnál melegebb időben bárkinél előfordulhatnak egészségügyi panaszok. Akik a hőség ellenére gépjárműbe ülnek, fokozott óvatossággal vezessenek, hiszen a koncentrációt negatívan befolyásolhatja a meleg.

 

Tűző napon parkoló autóban még néhány percre se hagyják a gyermekeket, házi kedvenceket!

Időpont: 
szerda, 2022, augusztus 17 - 14:50

MAGAZIN

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Fenyves és tölgyerdő aljnövényzete pusztult el Kadarkúton

Négy hektáros területen több mint négy órát dolgoztak a tűzoltók kedden, Kadarkút külterületén.

Teljesen kiégett egy kisteherautó a 6701-es úton Osztopánnál

Teljesen kiégett egy szerszámokat szállító kisteherautó kedd délután, Osztopán közelében, a 19-es kilométerszelvénynél.

A somogyi tűzoltók is ünnepeltek Szent Flórián napján

Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje előtt tisztelegtek a somogyi tűzoltók Siófokon és egyben a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő Siófoki Tűzoltóság jubileumi ünnepségét tartották a Vármegyei Tűzoltónapon.

Építik az utat a Zselici erdőben - Szenna felől inkább ne menjetek

Tájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.

Állásajánlatok Kaposváron