
- Az idei viharszezon felénél, a május-júniusi adatok szerint 39 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, a kárösszeg pedig 4,6 milliárd forint, ennek alapján az idei négyhavi kárkifizetések meg is haladhatják a tavalyi, tízéves rekordnak számító összeget - jelezte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) szerdán.
A szervezet összesítése szerint júniusban a biztosítókhoz 21 ezer bejelentés érkezett, és több mint 2,2 milliárd forintot fizettek ki lakásbiztosítási szerződések alapján, vagy tartalékoltak kifizetésekre. Elsősorban a június 4-i, valamint a 8-10-e közötti időjárás volt súlyos, főként vihar, szél, villám, villámcsapás másodlagos hatása, jég, tető beázása, felhőszakadás okozott károkat.
A leginkább érintett városok és megyék közé tartozott a többi között Budapest, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Pest, Vas, Baranya, Somogy, Bács-Kiskun megye, illetve Körmend, Pécs, Dunakeszi, Balassagyarmat, Székesfehérvár, Nagykáta, Kaposvár.
A Mabisz felidézte: májusban csaknem 18 ezer bejelentést tettek a károsultak, a már kifizetett és a kifizetésekre tartalékolt összegek megközelítették a 2,4 milliárd forintot. Ezekben az összesítésekben nincsenek benne a mezőgazdasági károk és az időjárás miatt az ipari létesítményekben, közintézményekben keletkezett rongálódások.
Tavaly a szezon végére 9,1 milliárd forintot fizettek ki a társaságok az időjárási anomáliák miatt, mintegy 95 ezer bejelentésre. A káresetek számában nem, a kifizetett összeget tekintve viszont kirívónak számított az elmúlt év, a 2010-es után a legdrágábbnak - ismertette a szövetség.
A Mabisz közölte azt is: egyre jobban érzékelhető kárrendezési tapasztalat, hogy a viszonylag kisebb károsodások helyreállítására is a korábbi éveknél magasabb összegeket kell szánni a folyamatosan emelkedő munkadíjak és építőanyagárak miatt.
Ebben a helyzetben különösen fontos az alulbiztosítottság elkerülése, érdemes a szerződéseket évente legalább egyszer, a szerződéskötési évforduló közeledtével felülvizsgálni - hívta fel a figyelmet a szervezet.
A Mabisz jelezte azt is, hogy az összegzésekben csak a biztosítók kártalanítási tételei szerepelnek, de a magyarországi lakóingatlanok több mint negyedére, egymilliónál is több lakásra, családi házra nem kötöttek lakásbiztosítást.
MTI
![]() Hőségriadó: a kánikula a volán mögött is komoly veszélyt jelentNemcsak a szervezetet, hanem a vezetési képességeket is próbára teszi a közelgő hőségriadó. |
![]() Egy hőlégballon már levegőbe emelkedett Kaposvár felett szerdánKülönleges látvány fogadta szerda reggel a korán kelőket Kaposváron: a Rippl-Rónai Kupa egyik női versenyzője, Mayerhofer Doris egyéni edzőrepülést hajtott végre a Klebelsberg Kollégium közeléből.
|
![]() Hőlégballon ihlette édességekkel készülnek a Rippl-Rónai Kupára KaposváronA Rippl-Rónai Kupa idején nemcsak az égboltot színesítik majd a ballonok, hanem a desszertpultokban is megjelenik a rendezvény hangulata.
|
![]() Magyarország lehet Közép-Európa legforróbb pontja az új hőhullámbanNéhány napos átmeneti felfrissülés után újabb hosszan tartó hőhullám érkezik Magyarországra, és az előrejelzések szerint Közép-Európában nálunk lehet a legmelegebb.
|
![]() 133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a BalatononA Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,
|
![]() Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén SomogybanÖsszesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.
|
![]() Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrátTörténelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.
|
![]() Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és FonyódonA rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.
|
![]() A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-énJúlius 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban. |