A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.

Fedélzeti kamera buktatta le a felelőtlen kaposvári autóst.
A Budapesti Autósok Közössége (Bp-i Autósok Közössége) 2022. június 18-án közzétett egy felvételt, amelyen látható, ahogy egy autós Kaposváron, az egyik Füredi úti kijelölt átkelőhelyen majdnem elgázol egy görkorcsolyával közlekedő gyalogost. A baleset csak a felvételt készítő sofőr helyzetfelismerése, kürtjének jelzése, valamint a gyalogos és kísérőjének gyors reakciója miatt nem következett be.
A Kaposvári Rendőrkapitányság a felvétel alapján azonosította a gépkocsi vezetőjét. A 20 éves férfivel szemben az Igazgatásrendészeti Osztály szabálysértési eljárás keretében pénzbírságot szabott ki és a maximális büntetést kiróva, 1 év időtartamra eltiltotta a vezetéstől.
![]() Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás – mutatjuk mire kell figyelniA tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.
|
![]() Termelői piacok Somogyban a hétvégén – Mutatjuk, hová érdemes ellátogatniHa szereted a friss, helyi termékeket, a házi sajtokat, mézeket, lekvárokat vagy a közvetlenül a termelőktől származó zöldségeket és gyümölcsöket, akkor érdemes felkeresni valamelyik somogyi termelői piacot a hétvégén.
|
![]() Falunapok és ingyenes fesztiválok Somogyban - mutatjuk a programokatAugusztus első hétvégéjén egymást érik a falunapok, gasztronómiai rendezvények és ingyenes fesztiválok Somogy vármegyében. |
![]() Hőhullámmal indul az augusztus 35 fok feletti hőségre kell készülniJúlius 31-től újabb erős hőhullám éri el Magyarországot, így Somogy vármegyében is ismét tartós kánikulára kell számítani. |
![]() Ellenőrzik a rolllereseket a rendőrök KaposváronKözös ellenőrzések indulnak Kaposváron a rolleresek biztonságos közlekedéséért.
|
![]() Kukásautó és személykocsi is kigyulladt Somogyban szerdánKigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.
|