Nagy terület égett a Hold utcában Kaposváron, Ötvöskónyiban a halastavaknál volt tűz

Huszonhatszor riasztották a somogyi tűzoltókat az elmúlt napokban.

 

Tizenhat tűzesetnél és öt műszaki mentésnél avatkoztak be az egységek, emellett pedig négy téves és egy szándékosan megtévesztő jelzés is érkezett a megyei műveletirányítási központba.

 

A lakott terület felé terjedtek a lángok péntek délután Ötvöskónyiban, ahol a tűz két hektáron emésztette fel a halastavakat körülvevő nádast és a száraz aljnövényzetet. A területen több korhadt fa is beizzott. A böhönyei önkormányzati és a nagyatádi hivatásos tűzoltók kéziszerszámokkal és több vízsugárral fékezték meg a tüzet és ledarabolták az izzó farönköket.  

 

Segesd külterületén is meggyulladt az avar, amit a helyiek megpróbáltak lapátokkal eloltani, de a tűz gyorsan terjedt, ezért tűzoltói segítséget kértek. A nagyatádi egység kiérkezésekor foltokban égett az aljnövényzet, amit sikerült rövid idő alatt elfojtani. 

 

Somogyváron egy asztalosműhely gyulladt ki a Május 1. utcában a hét utolsó munkanapján. A tulajdonos szomszédai megpróbálták megfékezni a tüzet, de nem jártak sikerrel és egyikük az oltás közben megsérült, ezért őt a mentők kórházba szállították. Az épület – amelyben időközben felrobbant az ott tárolt három gázpalack – a tűzoltók kiérkezésekor már teljes terjedelmében lángolt, a tetőszerkezete megsemmisült. A marcali hivatásos és a helyi önkéntes tűzoltók fojtották el a lángokat. A tűz felemésztette a műhelyben lévő faanyagot és két hűtőládát is. 

 

Kisebb-nagyobb szabadtéri tüzek adtak még munkát a tűzoltóknak a hétvégén. Kelevízen, Szentán, Kaposvár Cseresznye utcájában és Mezőcsokonyán néhány négyzetméteren gyulladt meg a száraz avar. Somogyszentpálon mintegy 5 hektáron égett le egy gondozatlan terület. Kaposszerdahely külterületén is több hektáron lángolt egy fás, bokros terület aljnövényzete. A tüzeket kéziszerszámokkal, puttonyfecskendőkkel fojtották el a tűzoltók. 

 

Kaposváron a Hold utcában nagy terület borult lángba vasárnap délelőtt. A tűz hat szomszédos lakóház telkét érintette és elért egy használaton kívüli ólat is. A kaposvári hivatásos tűzoltók öt vízsugárral avatkoztak be és sikerült megfékezniük a tüzet, amely már a lakóházakat is veszélyeztetette. A Körte és a Málna utca között egy műveletlen, gazos, szeméttel teli terület égett. A megyeszékhely hivatásos tűzoltói a rossz útviszonyok miatt csak nehezen tudták megközelíteni a helyszínt, majd a munkájukat az időközönként feltámadó szél is akadályozta. A tűz a közeli épületeket fenyegette, ezért gyors beavatkozásra volt szükség. Végül az erdőtüzek oltására is alkalmas gépjármű bevetésével sikerült megfékezni a lángokat. 

 

Tűz volt egy kadarkúti családi ház kazánházában. A kiegyenlítő tartály szigetelése gyulladt meg, amit a kadarkúti önkormányzati tűzoltóknak sikerült gyorsan eloltania, így a tűz nem terjedt tovább. 

 

Egy csökölyi családi ház kéményében a lerakódott korom gyulladt meg. A kadarkúti önkormányzati tűzoltók eltávolították a sparheltből az égésterméket, majd kitisztították a kéményt. A tűzoltók felhívták az ingatlantulajdonos figyelmét arra, hogy a kéményseprői felülvizsgálatig ne használja a füstelvezetőt. A lakónak nem kellett elhagynia otthonát, a ház fűtését más módon is meg tudja oldani. 

 

Vasárnap reggel macska esett a csatornába Nagyatádon, az Árpád utcában. Az állatot sikerült a város hivatásos tűzoltóinak épségben kimenteni. 

 

Fotó: Kaposvár HTP, Nagyatád HTP, Marcali HTP, Kadarkút ÖTP

Időpont: 
hétfő, 2022, március 21 - 18:41

MAGAZIN

Hőségriadó: a kánikula a volán mögött is komoly veszélyt jelent

Nemcsak a szervezetet, hanem a vezetési képességeket is próbára teszi a közelgő hőségriadó.

Egy hőlégballon már levegőbe emelkedett Kaposvár felett szerdán

Különleges látvány fogadta szerda reggel a korán kelőket Kaposváron: a Rippl-Rónai Kupa egyik női versenyzője, Mayerhofer Doris egyéni edzőrepülést hajtott végre a Klebelsberg Kollégium közeléből.

Hőlégballon ihlette édességekkel készülnek a Rippl-Rónai Kupára Kaposváron

A Rippl-Rónai Kupa idején nemcsak az égboltot színesítik majd a ballonok, hanem a desszertpultokban is megjelenik a rendezvény hangulata.

Magyarország lehet Közép-Európa legforróbb pontja az új hőhullámban

Néhány napos átmeneti felfrissülés után újabb hosszan tartó hőhullám érkezik Magyarországra, és az előrejelzések szerint Közép-Európában nálunk lehet a legmelegebb.

133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a Balatonon

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,

Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

Összesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.

Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrát

Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.

Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és Fonyódon

A rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Állásajánlatok Kaposváron