Kigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.
A hagyományokhoz híven idén is megrendezik Kaposváron a Farsangi napokat, amely ebben az évben újdonságot is tartogat az érdeklődőknek.
Az össznépi farsangolás pénteken kezdőik Deák farsanggal a Kossuth téren, az Agórában a Dorottya, avagy a dámák diadalma a Fársángon című előadást láthatja a közönség, amely ingyenes lesz.
Szombaton több helyszínen is szerveznek programokat a Szivárványban délelőtt játszóház várja a gyerekeket, délután pedig Csinnadratta gyerekkoncert.
A Kossuth téren idén is lesz rönkhúzó verseny és bolond esküvő, fél háromkor pedig elkezdődik a fő attrakció a farsangi felvonulás. Ezúttal sem marad el a dedaégetés és a télűzés, és természetesen Dorottya és a Karnevál herceg is tiszteletét teszi majd a rendezvényen.
Este újdonságként farsangi jelmezbálba mehetnek a szórakozni vágyók az Agórába, ahol krampampuli, nóta- és operett műsor illetve tánc és zene, no meg jó hangulat vár mindenkit.
Vasárnap pedig a hagyományos farsangi félmaratont rendezik meg Kaposváron.
Emellett még kiállítás megnyitó és szombaton a Mágnás Miska című operett is várja a érdeklődőket.
Részletes program itt: http://kaposvariprogramok.hu/farsang2016
![]() Kukásautó és személykocsi is kigyulladt Somogyban szerdánKigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.
|
![]() Hőségriadó: a kánikula a volán mögött is komoly veszélyt jelentNemcsak a szervezetet, hanem a vezetési képességeket is próbára teszi a közelgő hőségriadó. |
![]() Egy hőlégballon már levegőbe emelkedett Kaposvár felett szerdánKülönleges látvány fogadta szerda reggel a korán kelőket Kaposváron: a Rippl-Rónai Kupa egyik női versenyzője, Mayerhofer Doris egyéni edzőrepülést hajtott végre a Klebelsberg Kollégium közeléből.
|
![]() Hőlégballon ihlette édességekkel készülnek a Rippl-Rónai Kupára KaposváronA Rippl-Rónai Kupa idején nemcsak az égboltot színesítik majd a ballonok, hanem a desszertpultokban is megjelenik a rendezvény hangulata.
|
![]() Magyarország lehet Közép-Európa legforróbb pontja az új hőhullámbanNéhány napos átmeneti felfrissülés után újabb hosszan tartó hőhullám érkezik Magyarországra, és az előrejelzések szerint Közép-Európában nálunk lehet a legmelegebb.
|
![]() 133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a BalatononA Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,
|
![]() Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén SomogybanÖsszesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.
|
![]() Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrátTörténelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.
|
![]() Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és FonyódonA rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.
|