Nem változnak az adók Kaposváron 2016-ban

2016-ban sem emelkednek a helyi adók Kaposváron, és közszolgáltatási díjak sem drágulnak - jelentette be Szita Károly. 

A kaposváriak által háztartásonként fizetett kommunális adó  mindösszesen 6500 forint lesz továbbra is. Ha valaki szociális helyzete alapján kéri, részletben is fizethet, sőt egyes esetekben mentesülhet is az adófizetés alól. 

A vállalkozóknak fizetendő adók mértéke sem változik, az iparűzési adó mértéke 2% lesz, míg a telekadó esetében a kivethető maximum 70 (belváros), illetve 46 százalékát kell fizetni.

MAGAZIN

Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programok

A fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.

Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztást

A rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban.

Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jén

Kétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást.

Kimerül Sup-ost mentettek a Balatonból

A férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.

Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségben

A Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a MÁV-csoport a hőség miatt

A tartós hőhullám és az országos villamosenergia-rendszer fokozott terhelése miatt átmeneti energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a MÁV-csoport.

Állásajánlatok Kaposváron