15 jó tanács az év végi biztonságos szórakozáshoz

15 jó tanács az év végi biztonságos szórakozáshoz 

  1.  Tűzijáték terméket kizárólag engedéllyel rendelkező forgalmazótól, magyar használati utasítással ellátva vásároljon!
  2. Úgy tárolja azokat, hogy a gyermekek ne férhessenek hozzá!
  3. Olvassa el a használati útmutatót, és mindig tartsa be az abban foglaltakat!
  4. Ne szerelje szét, vagy alakítsa át a termékeket!
  5. Ügyeljen a biztonságos indításra! Használjon szúrólángot adó gázgyújtót vagy vihargyufát.
  6. A termékek jelentős része csak szabadtéri felhasználású, ezért beltérben soha ne működtesse azokat!
  7. Kézben tartva ne működtessen el tűzijáték terméket, és ne hajoljon fölé!
  8. Győződjön meg arról, hogy függőleges irányban semmilyen akadály nincs a termék útjában, és oldalirányban tartsa be a gyártó által meghatározott, a használati útmutatóban szereplő biztonsági távolságot!
  9. A tűzijáték rakéta vezetőpálcáját soha ne szúrja be a földbe, hanem stabilan álló csőből indítsa (amely lehet akár egy üres pezsgősüveg is)! Eltört vezetőpálcás rakétát ne indítson. A kisebb telepet támassza meg oldalról téglával, esetleg egy másik teleppel.
  10.  A környezeti tűz oltásához legyen a közelben tűzoltó készülék, de minimum egy vödör víz!
  11.  A sérült, hibás vagy lejárt szavatosságú terméket vigye vissza a vásárlás helyére!
  12.  A petárda birtoklása és felhasználása magánszemélyek számára tiltott!
  13.  Vetőcsöves (golyós) bomba birtoklása és felhasználása csak pirotechnikusnak engedélyezett.
  14.  Vigyázzon arra, hogy az Ön szórakozása ne veszélyeztessen másokat (személyeket, állatokat), tárgyakat, épületeket, a természeti környezetet!
  15.  A házi kedvenceket tartsa bezárva, mert a robbanáskor hirtelen keletkező nagy erejű fény- és hanghatások sokkszerűen érhetik a szabadban lévő állatokat!

MAGAZIN

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteket

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban.

Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programok

A fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.

Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztást

A rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban.

Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jén

Kétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást.

Kimerül Sup-ost mentettek a Balatonból

A férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.

Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségben

A Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.

Állásajánlatok Kaposváron