Felhőszakadás veszélye miatt másodfokú riasztást adtak ki Somogyra

 Felhőszakadás veszélye miatt másodfokú riasztásokat adott ki több déli járásra az Országos Meteorológiai Szolgálat péntek délután. Az érintett területeken a következő órákban rövid idő alatt több mint 50 milliméternyi eső is hullhat.

 

  Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint további másodfokú riasztásokat adhatnak ki Budapestre, továbbá Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Tolna megye járásaira.

    Szintén a felhőszakadás veszélye miatt Hajdú-Bihar, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Veszprém és Zala megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

    Emellett zivatarveszély miatt az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

 

    Kiemelték: a dél, délkelet felől érkező kiterjedt zivatarzóna fokozatosan északnyugat felé terjedve halad át az országon. A legintenzívebb cellákat ekkor már elsősorban felhőszakadás (rövid idő alatt lehulló 25-30 milliméternyi, esetenként akár 50 millimétert meghaladó eső) kísérheti. Emellett viharos (jellemzően 60-80 kilométer/órás, néhol ennél is erősebb) széllökés és jégeső is előfordulhat. A zivatarok a szombatra virradó éjszakába is átnyúlnak, emellett ekkor a Dunántúl nyugati, délnyugati tájain nagyobb mennyiségű tartós csapadékra is esély van.

    Szombaton az elvonuló csapadékrendszer mögött továbbra is többfelé alakulhatnak ki zivatarok (legkisebb valószínűséggel az északkeleti országrészben). A zivatarok várhatóan a vasárnapra virradó éjszaka fokozatosan mérséklődnek.

MTI

MAGAZIN

Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely Színház

Gőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése.

Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségben

Szívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen.

Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év Strandétele

Somogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet.

 

A Bagossy Brothers és a 30Y is koncertezik Kaposváron a Rippl-Rónai Fesztiválon

Már biztos, hogy idén is nagyszabású koncertekkel várja a közönséget a Rippl-Rónai Fesztivál.

Négy település tűzoltói dolgoztak Látrányban a lángok megfékezésén

Fa dőlt egy villanyoszlopra, leszakította az elektromos vezetékeket és meggyújtotta a környezetében lévő aljnövényzetet szerda délelőtt Látrány külterületén.

Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosába

A 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.

Állásajánlatok Kaposváron