Rekordot döntött a koronavírusban elhunytak szám

Meghalt 152, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 6268 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton. Somogy megyében 4138 fertőzöttet regisztráltak eddig.

 

    A kormányzati portálon azt írták: 204 708-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma.

 

Az elhunytaké 4516-ra emelkedett, a gyógyultak száma 54 021. Az igazolt fertőzöttek számában összesítve megjelennek a mentők által, a szűrőbuszokon és a kórházi dolgozók körében gyorsteszteléssel kiszűrtek is. A bölcsődei, óvodai, iskolai és szociális dolgozóknál végzett célzott, csoportos tesztelés összesített eredménye jövő hét elején várható. 

 

    Az aktív fertőzöttek száma 146 171. Az aktív fertőzöttek 20 százaléka, az elhunytak 24 százaléka, a gyógyultak 26 százaléka budapesti.

    Kórházban 7536 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 644-en vannak lélegeztetőgépen.

    Hatósági házi karanténban 51 142-en vannak, a mintavételek száma 1 622 765-re emelkedett.

    Egész Európában exponenciálisan nő a fertőzöttek száma, egyre többen igényelnek kórházi ellátást. A járványt megállítani nem lehet, a cél a járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének védelme. Ezt szolgálják a veszélyhelyzettel kihirdetett újabb védelmi intézkedések. 

 A kormány minden lehetséges külföldi vakcináról tárgyal és beszerzi azokat, eddig 12 millió adag oltóanyagot kötött le.

     Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (45 054) és Pest megyében (26 582) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Győr-Moson-Sopron (13 454), Borsod-Abaúj-Zemplén (12 180) és Hajdú-Bihar megye (10 707). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Tolna (3006), a második legkevésbé fertőzött megye pedig Somogy.

 

Forrás: MTI

 

 

MAGAZIN

Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely Színház

Gőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése.

Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségben

Szívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen.

Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év Strandétele

Somogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet.

 

A Bagossy Brothers és a 30Y is koncertezik Kaposváron a Rippl-Rónai Fesztiválon

Már biztos, hogy idén is nagyszabású koncertekkel várja a közönséget a Rippl-Rónai Fesztivál.

Négy település tűzoltói dolgoztak Látrányban a lángok megfékezésén

Fa dőlt egy villanyoszlopra, leszakította az elektromos vezetékeket és meggyújtotta a környezetében lévő aljnövényzetet szerda délelőtt Látrány külterületén.

Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosába

A 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.

Állásajánlatok Kaposváron