2021-től eltörlik az óraátállítást

Az Európai  Parlament a tavaszi és őszi, egy órás óraátállítás 2021-től kezdődő eltörlése mellett döntött.

2021 lehet az utolsó év, amikor váltunk a nyári és a téli időszámítás között. Azt a tagállamok dönthetik el, melyik időzónába kívánnak tartozni.

Az uniós tagállamok, amelyek a nyári időszámítás szerint szeretnék mérni az időt, legutoljára 2021. március utolsó vasárnapján válthatnak nyári időszámításra, áll a parlamenti állásfoglalásban. A téli időszámítást választó országok utolsó váltása a téli időszámításra 2021. október utolsó vasárnapján történhet meg. A Parlament 410 szavazattal, 192 ellenszavazat és 51 tartózkodás mellett döntött így.

A Parlament tehát támogatta az óraátállítás megszüntetésére vonatkozó bizottsági javaslatot, azonban a kezdő dátumot 2019 helyett 2021-ben határozta meg.

 

 A képviselők egymás közötti egyeztetésre kérik a tagállamokat és a Bizottságot annak érdekében, hogy az egységes piac működését ne forgassa fel az, hogy egyes országok a téli, míg mások a nyári időszámítás mellett döntenek.

 

A Parlament 2018 februárjában európai polgárok kezdeményezésére felkérte a Bizottságot, hogy tekintse át a nyári időszámításra vonatkozó irányelvet, és szükség esetén javasolja annak megváltoztatását.

A Bizottság az ezt követően elvégzett konzultáció során 4,6 millió választ kapott európaiaktól, akiknrk 84 százaléka az időátállítás ellen foglalt állást. A Bizottság javaslatot nyújtott be, amelyről a Tanácsnak és a Parlamentnek megegyezésre kell jutnia.

 

Az Unió először 1980-ban hozta összehangba a nyári időszámítást annak érdekében, hogy az egységes piacon az addigi gyakorlattal ellentétben egyszerre történjen az óraátállítás. A jelenleg érvényben lévő irányelv szerint az uniós tagállamoknak március utolsó vasárnapján kell váltani nyári időszámításra, és október utolsó vasárnapján a télire.

MAGAZIN

Hőlégballon ihlette édességekkel készülnek a Rippl-Rónai Kupára Kaposváron

A Rippl-Rónai Kupa idején nemcsak az égboltot színesítik majd a ballonok, hanem a desszertpultokban is megjelenik a rendezvény hangulata.

Magyarország lehet Közép-Európa legforróbb pontja az új hőhullámban

Néhány napos átmeneti felfrissülés után újabb hosszan tartó hőhullám érkezik Magyarországra, és az előrejelzések szerint Közép-Európában nálunk lehet a legmelegebb.

133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a Balatonon

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,

Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

Összesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.

Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrát

Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.

Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és Fonyódon

A rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Ingyenes koncertek Somogyban a hétvégén – Oláh Gergő, Groovehouse, és még sokan mások

Igazi koncertdömping várja a hétvégén a szórak

Melegszik az idő a hétvégén, lassan visszatér a kánikula Somogyba

Kellemes nyári idővel indul a hétvége Somogy vármegyében.

Állásajánlatok Kaposváron