M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

A Balaton partján tszámos fizetős és ingyenes strand várja a látogatóit, de ezek közül a legtöbbre bizony nem igazán lehet bevinni kutyát.
Ha kutyával szeretnétek élvezni a strandolás örömeit, akkor olyan helyre kell menni, ahol négylábú barátainkat is szívesen látják. Három fantasztikus kutyabarát fürdőhelyet ajánlunk most a figyelmetekbe a Balaton déli partjáról.

1. Fonyódi kutyás strand
Fonyód, Balatoni körút, 5213
A Fonyódi Kutyás Fürdőhelyet a kikötőnél kezdődő úton lehet a legkönnyebben gyalogosan megközelíteni.A strandról gyönyörű a kilátás Badacsonyra
Belépődíjak:
Felnőtt: 600 Ft/fő
Diák: 300 Ft/Fő/nap (6 éves korig ingyenes)
Kutya: 600 Ft/eb
A meglehetősen nagy és gondozott zöld területről fantasztikus kilátás nyílik Badacsonyra. A kutyák vízbe jutását több lépcsős lejáró és rámpa segíti. A strandon szemetesek, fák, futópályaként funkcionáló füves rész, WC és stég is található. A Fonyódi Kutyás strand nagyon népszerű az ebtartók körében, többször vannak rendezvények is a területen.

Keszthelyi Kutyás Park és Piknikkert
A keszthelyi régi déli szabadstrand helyén létesült a kesztehelyi kutyás strand.
A strand egy elkerített területen van, a helyszínen mosdó és büfé is található. A víz lassan mélyül, de arra érdemes odafigyelni, hogy a medre kavicsos.
A helyet biciklivel és autóval is könnyen meg lehet közelíteni. Napijegy: embernek 900 kutyának 700 Ft

Balatonföldvári kutyás strand
A fürdőhelyet a Rákóczi utcán keresztül lehet megközelíteni. Az autót a Balaton felőli oldalon lévő üres sávon állíthatjuk le. Balatonszárszóról pedig a Jókai utcán át tudunk eljutni a kutyás strandra.
A Balatonföldvári Kistérségi Turisztikai Egyesület és Balatonföldvár Város Önkormányzata együttműködve jelölte és alakította ki a Balaton legárnyasabb kutyabarát fürdőhelyét. A fürdőhelyhez tartozó közel 2500 négyzetméteres területen bőven van hely játszani, a rengeteg fa pedig árnyékot nyújt a fürdőzésben elfáradt kutyusoknak.

A víz viszonylag hamar mélyül, de a fürdőhely melletti nádasnak köszönhetően a part közelében sekély marad, így nem csak úszkálni lehet a Balatonban, hanem labdázni, frizbizni, vagy akár kergetőzni is.
A helyszínen kulturált körülmények között élvezhetik a Balatont a kutyák és gazdáik is, amelynek szakmai kialakítását a kutyabarat.hu szakemberei segítették elő.
Az ebek vízbejutását rámpa könnyíti meg, és külön illemhelyet is kialakítottak számukra a terület tisztaságának megőrzése érdekében.
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|