Egyre több a fertőzött Somogyban - öt nap alatt 1500 új eset

 

Egyre több az aktív fertőzött Somogyban, az elmúlt öt napban március 12. és 16. között 1500 új fertőzöttet azonosítottak, úgy tűnik nem lassul a vírus terjedése megyénkben. 

 

Ahogy arról korábban is írtunk március 2. és 11. közötti időszakban 2800 új beteget azonosítottak Somogyban, és úgy tűnik, hogy a vírus egyáltalán nem lassít. A koronavirus.gov.hu térképe szerint a lakosságszámhoz viszonyított esetszám megyénkben az egyik legtöbb. 

 

Megnéztük a környező megyék adatait és Fejér megye kivételével mindenhol jóval kevesebb fertőzöttet azonosítottak mint Somogyban. Zalában 393-at, Tolnában 618-at, Baranyában pedog 726-ot az elmúlt öt napban.  A somogyi 1507 fő ezeknél sajnos jóval több, bár Fejér beelőzött minket itt ,1664 pozitív esetet regisztráltak öt nap alatt. Somogyban március 12-én 17136, március 16-án pedig 18643 fertőzöttet tartottak nyilván.

 

 

Magyarországon keddre 4926-ra nőtt az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 529 122 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 143 többségében idős, krónikus beteg.

 

MAGAZIN

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Állásajánlatok Kaposváron