Ezen a héten Somogyban is megkezdik a 60 év felettiek oltását

Ezen a héten megkezdődik az oltás a 60 éven felüli regisztráltak körében, közülük elsőként a legidősebbek kapják meg a vakcinákat.

 

Miután az egészségügyben dolgozók és a szociális otthonban élők és dolgozók körében lezárult a kampányszerű oltás, most a harmadik körben, február elején elkezdődik a védőoltásra regisztrált legidősebbek oltása. A feladatot a háziorvosi praxisok végzik.

A készítmények kedden érkeztek meg minden megyei népegészségügyi főosztályra, köztük a Somogy Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályára is.

A megyében az oltási programban résztvevő somogyi háziorvosi praxisok száma 178. Mivel egyelőre kevés vakcina áll rendelkezésre, fel kellett állítani egy sorrendet, mely praxisok kapják meg elsőként az oltóanyagot– tájékoztatott dr. Neszményi Zsolt kormánymegbízott.

A háziorvosokat arra kérik, hogy segítsék az oltási folyamat eredményességét, amelyhez minden támogatást megadnak számukra.

Az oltási folyamat most is komoly szervezőmunkát, összefogást igényel, de folytatjuk a munkát, hiszen a cél, hogy minél szélesebb körben megszerezzük a védettséget- hangsúlyozta a kormánymegbízott.

 

Forrás: https://www.kormanyhivatal.hu

MAGAZIN

Közel félszáz motoros vett részt a kaposvári szezonnyitó tréningen

A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából Kaposváron közel félszáz motoros vett részt a tavaszi motoros vezetéstechnikai tréningen.

Tűz segesden, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén

Tizenegyszer volt szükség a somogyi tűzoltók beavatkozására. Kilenc tűzesethez és két műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

A balatonmáriafürdői Florida Fagyizó nyerte a Balaton Fagylaltja 2026 versenyt

Balatonmáriafürdő újabb rangos szakmai elismeréssel gazdagodott: a 2026-os Balaton Fagylaltja verseny győztese a Florida Fagyizó lett.

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Állásajánlatok Kaposváron