Kaposvár és környéke programjai

Moziklub Bárdudvarnokon

Nagybajomi Városnapok 2026 – Bereczki Zoltán, Irigy Hónaljmirigy, Kozmix és főzőverseny is várja a látogatókat

Augusztus 8-án és 9-én rendezik meg a Nagybajomi Városnapokat, amelyen koncertek, főzőverseny, népi mesterségek bemutatói, gyermekprogramok és szórakoztató versenyek várják az érdeklődőket.

A Kaposfest 2026. részletes programja

KAPOSFEST 2026 – PROGRAM

2026. augusztus 9. (vasárnap)

Rudán Joe akusztik Kaposváron a Hang-Árban

Oldalak

Hóhelyzet az utakon vasárnap délelőtt

Szinte az egész Dunántúlon, az ország déli felén és Pest megye jelentős területén havazik, vagy szállingózik a hó. 

 

Baranya megye déli területein és Makónál az eső esik. A Kisalföld egy részén, illetve Pest megye északi területein, továbbá az északkeleti megyékben egyelőre még csapadékmentes az idő. Intenzív havazást Zala és Somogy megyéből jelentettek.

Zala és Somogy megyében, valamint Kiskőrös térségében, Csongrád-Csanád megyében és Berettyóújfalunál a frissen hullott hó vastagsága 1-4 cm közötti, de Lenti és Eszteregnye térségében az 5-10 cm-t is eléri.

 

A gyorsforgalmi utak a preventív védekezés nyomán többnyire sónedvesek, az M7-es autópálya fonyódi és eszteregnyei szakaszán átmenetileg - az intenzívebb havazással érintett területeken - latyakos, havas szakaszok is előfordulhatnak.

 

A fő- és mellékutaknál hasonló a helyzet. Télies útviszonyokra kell számítani a Dél-Dunántúlon, és a délkeleti határnál. Az útburkolat jellemzően havas, latyakos vagy hókásás.

A látási viszonyok általában jók, de Zala és Vas megyében közepes látási viszonyokra kell készülni, helyenként 100-300 méter közé csökken a belátható út hossza.

 

Általában gyenge a légmozgás. Közepes erősségű (30-39 km/h) szelet Tiszafüred, Szolnok, Szentes települések vonalán mértek.

A hőmérséklet -3 és +1 fok között változik.

MAGAZIN

Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosába

A 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.

Drónnal és motoros rendőrökkel ellenőrizték az elektromos rollereseket Kaposváron

Közös ellenőrzést tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a kaposvári közterület-felügyelet az elektromos rolleresek körében.

Vezetés közben elaludt a sofőr az M7-esen Balatonszemesnél, egy 15 éves fiú megsérült

Szalagkorlátnak ütközött egy személyautó kedden délelőtt az M7-es autópálya Letenye felé vezető oldalán, Balatonszemes közelében.

Kaposfest 2026: Hat napon át világszínvonalú koncertek Kaposváron

Augusztus 9. és 14. között ismét Kaposvárra figyel a komolyzenei világ.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be Kaposváron – Mutatjuk, mely cégek csatlakoztak

A rendkívüli energiahelyzet miatt egyre több kaposvári vállalkozás és országos üzletlánc vezet be energiatakarékossági intézkedéseket.

Kaposváron nincs vízhiány, két új kutat fúrnak a vízbiztonság érdekében

A tartós hőség és az ország több részén tapasztalható vízellátási problémák ellenére Kaposváron továbbra is biztosított az ivóvízellátás.

Állásajánlatok Kaposváron