Kaposvár és környéke programjai

Moziklub Bárdudvarnokon

Nagybajomi Városnapok 2026 – Bereczki Zoltán, Irigy Hónaljmirigy, Kozmix és főzőverseny is várja a látogatókat

Augusztus 8-án és 9-én rendezik meg a Nagybajomi Városnapokat, amelyen koncertek, főzőverseny, népi mesterségek bemutatói, gyermekprogramok és szórakoztató versenyek várják az érdeklődőket.

A Kaposfest 2026. részletes programja

KAPOSFEST 2026 – PROGRAM

2026. augusztus 9. (vasárnap)

Rudán Joe akusztik Kaposváron a Hang-Árban

Oldalak

Hétfőn kiderülhet hosszabb lesz-e a téli szünet

A vártnál kevesebb pedagógus vett részt a múltheti célzott tesztelésen, amely után az intézmények harmadában volt szükség intézkedésekre.

 

A tesztelésen részt vevők  2,3 százaléka, bizonyult fertőzöttnek, miközben ezeknek az intézményeknek mintegy 200 ezer alkalmazottja van. "Mindez azt jelenti, hogy a fertőzöttség mértéke elmarad az előzetes várakozásoktól, és ennek alapján a járványhelyzet stabilizálódása látszik" - mondta a Népszavának Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár.

 

A tesztelőcsapatok összesen 9198 köznevelési intézményben jártak, az eredmények után ezek egyharmadában volt szükség intézkedésekre - mondta. 

 

A digitális oktatással kapcsolatban elmondt a középiskolákat Nem azért állították át, mert ők már képesek a tantermen kívüli, digitális munkarendre, hanem azért, mert abban a korosztályban négyszer gyakoribb volt a fertőződés mint az alsó tagozaton.

 

A köznevelésért felelős államtitkár arra is kitért, nem tartják hatékonynak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) azt a javaslatát, hogy tanárnak készülő egyetemistákat is bevonjanak az oktatásba a hiányzó tanárok pótlásába.

 

Arra a kérdésre pedig, hogy lát-e esélyt a téli szünet korábbi elkezdésére -, amit szintén a PDSZ javasolt - azt válaszolta:

A kulcskérdés az indokoltság, a célszerűség és az ütemezés, az operatív törzs ezeket a szempontokat mérlegeli ezen javaslattal kapcsolatban is.

Az operatív törzs már javában ülésezik, reméljük hamarosan választ kaphatunk erre a kérdésre is.

 

Az összes oktatást, nevelést érintő tesztek közül a bölcsődékben volt a legmagasabb a részvételi arány az önkéntes tesztelésből. Itt a dolgozók 79 százaléka teszteltette magát, ez 11 113 embert érintett, közülük 195-en lettek pozitívak. Az óvodában 74 százalékos részvétel mellett (34 964 dolgozó teszteltette magát), 811 pozitív eset lett. Az általános iskolában, oktatók és nevelők között 73 százalékos volt a részvétel, ez 95 102 dolgozót jelentett, a tesztelés 2170 pozitív esettel zárult. 

Időpont: 
hétfő, 2020, december 7 - 10:39

MAGAZIN

Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosába

A 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.

Drónnal és motoros rendőrökkel ellenőrizték az elektromos rollereseket Kaposváron

Közös ellenőrzést tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a kaposvári közterület-felügyelet az elektromos rolleresek körében.

Vezetés közben elaludt a sofőr az M7-esen Balatonszemesnél, egy 15 éves fiú megsérült

Szalagkorlátnak ütközött egy személyautó kedden délelőtt az M7-es autópálya Letenye felé vezető oldalán, Balatonszemes közelében.

Kaposfest 2026: Hat napon át világszínvonalú koncertek Kaposváron

Augusztus 9. és 14. között ismét Kaposvárra figyel a komolyzenei világ.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be Kaposváron – Mutatjuk, mely cégek csatlakoztak

A rendkívüli energiahelyzet miatt egyre több kaposvári vállalkozás és országos üzletlánc vezet be energiatakarékossági intézkedéseket.

Kaposváron nincs vízhiány, két új kutat fúrnak a vízbiztonság érdekében

A tartós hőség és az ország több részén tapasztalható vízellátási problémák ellenére Kaposváron továbbra is biztosított az ivóvízellátás.

Állásajánlatok Kaposváron