Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Élményportát alakítottak ki a Kaposvári Egyetem Gyakorló Óvodájában.
Az ovikertben nemcsak zöldségek teremnek, hanem néhány kisállat és egy mini dísztó is várja majd a gyermekeket. A cél, hogy az ovisok megismerkedjenek a hagyományos vidéki gazdálkodással.
A Gyakorló Óvodával szomszédos ingatlant minisztériumi támogatással vásárolta meg a Kaposvári Egyetem annak érdekében, hogy egy élményportát alakítsanak ki az óvodások számára. A tervek szerint a kertet a szülők, a pedagógusok és a gyermekek közösen alakították volna ki. A koronavírus járvány miatt erre ugyan nem nyílt lehetőség, de az egyetem - elsősorban a Szarvasfarm – dolgozóinak – és Marosi Ferenc vállalkozónak köszönhetően elkészült az ovikert.
Az óvónők és a dadusok pedig már a veteményezést is elvégezték. A jövőben nemcsak zöldségek teremnek majd, hanem néhány kisállat is helyet kap az ovikertben, ahol egy fűszerkertet és egy mini dísztavat is kialakítanak. A cél, hogy a legkisebbek megismerjék és elsajátítsák a hagyományos vidéki gazdálkodás alapjait. Az új létesítmény pedig gyakorlati terepként a pedagógus hallgatókat is segíti, hiszen itt az élménypedagógiai módszerekről, a zöld szemléletről és a fenntarthatóságról szerezhetnek tapasztalatokat.
Forrás: KE.hu (Kaposvári Egyetem)
![]() Besurranó tolvaj fosztogatott KaposváronTöbbszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.
|
![]() Felborult egy kamion az M7-esen, HolládnálA kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.
|
![]() A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi BöhönyénEgy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,
|
![]() Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlatonA határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.
|
![]() Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunkA magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.
|
![]() Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddigSomogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.
|