A Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.
A gyerekek biztosan ezt gondolták, miután végighallgatták a Házhoz megy a zenede című produkciót.
Az előadás tulajdonképpen egy rendhagyó zenetörténeti áttékintés a XX. század könnyűzenéjének alakulásáról, dalokkal, táncosokkal és élő zenekarral.A gyerekek már akkor óriási üdvrivalgásban törtek ki, amikor Abebe Dániel (a Back to Black énekese) megjelent a színpadon, pedig még nem is énekelt.
Aztán ahogy telt az idő egyre lelkesebbek lettek, a lurkók felugráltak a helyükről és az utoló pár számon már vágig buliztak. Öröm volt nézni őket, a gyerekek elképesztően lelkesek tudnak lenni, ha van miért lelkesedni. Erről pedig az jutott eszembe, hogy mennyivel jobban élveztek egy ilyen különleges tanítási órát, mint egy hagyományosat, és talán ideje volna már végre felülvizsgálni a hagyományos oktatási módszereket, és kicsit rugalmasabbá és érdekesebbé tenni tanórákat.(Persze ez esetben is tisztelet a kivételnek.) Még több fotó itt: http://kaposvariprogramok.hu/zenedefoto
![]() Veteránautók a Kaposvári NagypiaconA Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.
|
![]() Árokba hajtott egy autó Siófok-Sóstónál a 7-es főútonSiófok-Sóstónál, a főút 104-es kilométeréhez riasztották a tűzoltókat.
|
![]() Balesetek Somogyban csütörtökönLetért az útról és az árokba borult egy személyautó csütörtök délután Mernyén, a Dózsa György utcában.
|
![]() Siófoki csapat nyerte a Tűzoltó Műszaki MentőversenytEgerben rendezte meg április 8-9 én a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az V. Országos Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt, amelyen a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság egy-egy csapattal vett részt.
|
![]() Macskát mentettek a tűzoltók GyugyonTíz méter mély kútba esett egy macska szerda reggel Gyugyon, a Fő utcában.
|
![]() Jelentkezz tűzoltónak! - áprilisban felvételi lesz somogyi tűzoltóságoknálVárják a hivatásos szolgálat iránt elkötelezett jelentkezőket, akiknek a felvételi eljárás keretében először a fizikai felmérőn kell helytállniuk.
|