Idén már ötven kéménytűzhöz riasztották a somogyi tűzoltókat

Idén már ötven kéménytűzhöz riasztották a Somogy vármegyei tűzoltókat.

 

Ehhez pedig sok esetben hozzájárult a tüzelőanyag helytelen megválasztása. A háztartási hulladék, a lakkozott, festett vagy nedves fa elégetése ugyanis fokozza a kéményben a kátrány és a korom lerakódását, ráadásul ezek mérgező gázokat bocsátanak ki.

 

A megfelelő tüzelőanyagot gondosan kell megválasztani. Szilárd tüzelővel működő fűtőberendezésben kizárólag papírhulladék és veszélyesnek nem minősülő, kezeletlen, száraz fa égethető el! A nedves fa eltüzelésekor ugyanis a kéményben a vízgőz, a korom és a kátrány keveréke könnyen lerakódik, és idővel meggyulladhat. A lerakódások miatt leszűkül a kémény belseje, amely miatt visszaáramolhat a füst a házba. Ha valaki két hétig csak háztartási hulladékkal fűt, annyi korom és kátrány rakódik le a kéményben és a fűtőeszközben, mint normál fűtőanyag használata esetén egy teljes fűtési szezonban. A kémény belső falára lerakódott vastag korom- és kátrányréteg a fűtés hatására izzani kezd, akár meg is gyulladhat, ami lakástűzhöz vezethet. 

 

Jó tudni, hogy azokban a lakásokban, ahol füstérzékelő van, nem keletkezik nagyobb tűz, hiszen még annak kialakulásakor meg lehet fékezni a lángokat. Egy füstérzékelő nemcsak életet ment, hanem annak köszönhetően a keletkező károk mértéke is jóval kisebb.

MAGAZIN

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Állásajánlatok Kaposváron