A kaposvári Szivárvány Mozi műsora 07.10-től |
Moziklub Bárdudvarnokon |
Nagybajomi Városnapok 2026 – Bereczki Zoltán, Irigy Hónaljmirigy, Kozmix és főzőverseny is várja a látogatókatAugusztus 8-án és 9-én rendezik meg a Nagybajomi Városnapokat, amelyen koncertek, főzőverseny, népi mesterségek bemutatói, gyermekprogramok és szórakoztató versenyek várják az érdeklődőket. |
A Kaposfest 2026. részletes programjaKAPOSFEST 2026 – PROGRAM 2026. augusztus 9. (vasárnap)
|

Egy kaposvári üzemben műszaki meghibásodás miatt ammónia jutott a levegőbe.
Ez volt Kaposvár Megyei Jogú Város külső védelmi tervgyakorlatának feltételezése, amelyet csütörtökön tartottak.
A feltételezés szerint a kaposvári hivatásos tűzoltók felderítették a Pécsi utcai épületrészt, majd gondoskodtak a környéken (a húsboltnál, a gyógyszertárnál és a közeli buszmegállóban) várakozók azonnali kimenekítéséről. Mindeközben Kaposvár város polgármestere elrendelte a külső védelmi terv alkalmazását, operatív törzset alakított, amely megkezdte működését, és innen irányította a mentési folyamatokat.

Az operatív törzs az információk birtokában a veszélyeztetett településrészen elzárkóztatást rendelt el, kijelölte a befogadóhelyet és intézkedett a kimenekített személyek szállításáról, elszállásolásáról. A katasztrófavédelmi mobil labor méréseket végzett az érintett területen, terjedési modellel segítette az operatív törzs munkáját, valamint folyamatosan tájékoztatta a lakosságot a kialakult helyzetről és a magatartási szabályokról.

A csütörtöki gyakorlatban részt vettek a társhatóságok és az önkormányzat munkatársai is. A cél az volt, hogy felkészüljenek a veszélyes anyagokat felhasználó üzemben bekövetkezhető balesetek gyors felszámolására, védve ezáltal az állampolgárok testi épségét és egészségét.
Fotó: Somogy VMKI
![]() Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosábaA 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.
|
![]() Drónnal és motoros rendőrökkel ellenőrizték az elektromos rollereseket KaposváronKözös ellenőrzést tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a kaposvári közterület-felügyelet az elektromos rolleresek körében.
|
![]() Vezetés közben elaludt a sofőr az M7-esen Balatonszemesnél, egy 15 éves fiú megsérültSzalagkorlátnak ütközött egy személyautó kedden délelőtt az M7-es autópálya Letenye felé vezető oldalán, Balatonszemes közelében. |
![]() Kaposfest 2026: Hat napon át világszínvonalú koncertek KaposváronAugusztus 9. és 14. között ismét Kaposvárra figyel a komolyzenei világ.
|
![]() Energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be Kaposváron – Mutatjuk, mely cégek csatlakoztakA rendkívüli energiahelyzet miatt egyre több kaposvári vállalkozás és országos üzletlánc vezet be energiatakarékossági intézkedéseket. |
![]() Kaposváron nincs vízhiány, két új kutat fúrnak a vízbiztonság érdekébenA tartós hőség és az ország több részén tapasztalható vízellátási problémák ellenére Kaposváron továbbra is biztosított az ivóvízellátás. |