M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Szita Károly, Kaposvár polgármestere közösségi oldalán fogalmazott határozottan az elektromos rollerekkel kapcsolatban.
Mint írta, ezek a járművek komoly veszélyt jelenthetnek a sétálóutcákban közlekedőkre, különösen a gyermekekre, a babakocsit toló édesanyákra és az idősekre.
„Az elektromos rollereknek nincs helye a sétálóövezetekben! Veszélyesek, főleg az ott sétálókra” – hangsúlyozta a városvezető.
A kaposvári polgármester nem egyedül lép fel az ügyben. Dr. Nemény Andrással, Szombathely polgármesterével közösen kezdeményezték, hogy a készülő új KRESZ szabályozásába kerüljön be a lehetőség a „rollerrel behajtani tilos” közlekedési táblák alkalmazására. Ezzel a települések vezetői meg akarják teremteni annak jogi hátterét, hogy a városok hatékonyabban tudják védeni a gyalogosokat a veszélyes közlekedési helyzetektől.
Az elektromos rollerek egyre népszerűbbek a városi közlekedésben, ugyanakkor számos európai nagyvárosban is problémát okoznak, különösen a belvárosi, gyalogosforgalomra kijelölt területeken. A kezdeményezés célja, hogy a városok szabadabban dönthessenek arról, mely területekre engedik be ezeket a járműveket, és melyeket tartanak kizárólag a gyalogosok biztonságos övezetének.
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|