Tűz az egykori kolostorban Andocson

Az Andocsi Nagyboldogasszony Bazilika egyik épületszárnyában keletkezett tűz a mai vármegyei ellenőrző gyakorlat feltételezése szerint.

Amelynek eloltása a tabi önkormányzati, valamint a kaposvári, a siófoki és a dombóvári hivatásos tűzoltók feladata volt.

 

A hajdani kolostor első emeleti konyhájában csaptak fel a lángok, a keleti szárny ablakain át dőlt ki a füst. Az egységek rövid idő alatt megtalálták a tűzfészket, azonban az elsődleges feladatuk az épületben megszállt vendégek felkutatása és kimentése volt. A tűzoltók végigjárták a folyosót, átvizsgálták az épületszárny tizenegy helyiségét, ahonnan összesen négy sérültet mentettek ki légzőálarcban, volt, akit kézben hoztak le az emeletről.  

 

A tűz időközben átterjedt a szomszédos helyiségekre, a folyosón lévő bútorzatra, és az ablakon kicsapó lángok veszélyt jelentettek a tetőre is. A katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával a huszonnyolc tűzoltónak azonban sikerült megfékezni a lángokat, mielőtt azok elérték volna a tetőszerkezetet.  

 

Tompos Gábor tűzoltó alezredes, a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese elégedett volt a helyzetfelismerésével, a meghozott intézkedésekkel és az összehangolt beavatkozás hatékonyságával. 

 

Gaál Attila tűzoltó alezredes, vármegyei tűzoltósági főfelügyelő az értékelésében kihangsúlyozta a hatékony külső- és belső felderítést, az életmentés gyorsaságát. 

Időpont: 
kedd, 2025, szeptember 9 - 19:28

MAGAZIN

Három veszélyjelzés is érvényben van Somogyban: heves zivatarok jöhetnek

Három figyelmeztetést adott ki péntekre, augusztus 21-re Somogy vármegyére a HungaroMet:

 

Tömegek érkeztek a Balatonra: komoly roham indult az ünnepi hosszú hétvégén

A jelek szerint idén sem marad el az augusztus 20-i balatoni roham:

Így lesznek nyitva a boltok az augusztus 20-i hosszú hétvégén – mutatjuk a négynapos rendet

Négynapos hosszú hétvége következik augusztus 20. és 23. között, de nem kell attól tartani, hogy négy napon keresztül zárva lesznek az üzletek.

Baleset történt Kaposvár belvárosában

Két személyautó ütközött össze kedd este Kaposváron, a Szent Imre utcában.

Éjszaka is folyamatosan járnak a vonatok Zamárdoból a STRAND Fesztivál idején

Augusztus 19–22. között rendezik meg Zamárdiban a STRAND Fesztivált, amelyre idén is érdemes lehet vonattal érkezni.

Vasúti sínekre dőlt egy fa Tab térségében

 

Kidőlt fa akadályozta a vasúti közlekedés Tab és Bábonymegyer között.

Állásajánlatok Kaposváron