A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

A Csiky Gergely Színház és Kulturális Központ megtartotta évadnyitó társulati ülését, ezzel hivatalosan kezdetét vette a 2025/2026-os ünnepi, jubileumi évad.
Az intézmény idén hetvenedik alkalommal nyitja meg kapuit, hogy a társulat állandó tagjai a színpadokon, öltözőkben és a színház minden terében közösen dolgozva új bemutatókkal és maradandó élményekkel ajándékozzák meg a közönséget.
Az évadnyitó beszédekben Nagy Viktor megbízott igazgató és dr. Pintér Rómeó, Kaposvár Megyei Jogú Város alpolgármestere köszönetet mondott a kulturális holding dolgozóinak a nyári időszakban végzett munkájukért.
A nyár folyamán több sikeres produkcióval gazdagodott a repertoár. A Pécsi Nyári Színház Káptalan Utcai Szabadtéri Színpadán bemutatott Aranylakodalom című vígjáték teltházas előadásokkal aratott sikert, míg a közönség a Szigligeti Várudvarban a Száll a kakukk című drámát, a Tihanyi Szabadtéri Játékokon a Család ellen nincs orvosság című bohózatot, az Ördögkatlan Fesztiválon pedig a Jelenetek egy házasságból című színművet láthatta. Ezeken az alkalmakon több mint 2600 nézőt üdvözölt a társulat.
A Szentjakabi Nyári Estek három előadásán további 600 néző vett részt, emellett a Vaszary Képtárban „Ott a pont!” címmel új kiállítás nyílt. A színház két alkalommal rendezett Keltető tábort, aktívan közreműködött a KaposFest Nemzetközi Zenei és Művészeti Fesztivál lebonyolításában, valamint az augusztus 20-i nemzeti ünnephez kapcsolódó programok megszervezésében.
Az évadnyitón Mészáros Tibor művészeti igazgató arról tájékoztatta a társulatot és a sajtót, hogy a meghirdetett műsortervben változás történt: a Művészet című szatíra bemutatóját január 10-re, a Cyber Cyrano című netdrámáét pedig október 1-re módosították.
A színház előtt különösen izgalmas évad áll. A közönség támogatását jelzi a már most megváltott 1731 bérlet, amelyet a társulat nagy örömmel és hálával fogadott. A jubileum alkalmából a színház kiadvánnyal készült, emellett számos különleges program szervezése zajlik, hogy az ünnep valódi közösségi élmény legyen.
A Csiky Gergely Színház és Kulturális Központ a 2025/2026-os évadban is sok szeretettel várja nézőit fordulatos, gondolkodtató és szórakoztató előadásokkal, valamint felejthetetlen ünnepi pillanatokkal.
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|